Akik rendszeresen olvasnak minket, jól tudják, nemcsak hogy szívesen újítunk fel régi, viseltes holmikat környezettudatos elvek mentén, szemléletformálásképpen - meg mert szeretjük őket mai, modern elemekkel kombinálni -, de kifejezetten kedveljük az olyan, nagyobb kihívást jelentő darabokat, amikről úgy gondoljuk, hogy már csak nagyon kevés, igazán elhivatott barkácsoló látna bennük fantáziát. Ezek egy része még csak nem is kifejezetten a várható munka miatt kerül a hulladékudvar konténerébe, vagy a lomos leghátsó polcára, hanem mert olyan reménytelenül festenek, hogy elsőre kevésbé látszik rajtuk, mit is lehet kihozni belőlük. A mai cikk főszereplőjére - ami éppen ilyen, az "igazi rozsdaboglya" cím várományosa, kopott festékkel, elért és szétnyírt vezetékekkel - a miskolci régiségvásárban tett látogatásunk alkalmával találtunk rá, majd elhoztuk korábbi tulajdonosa enyhe unszolására. Foglalattal és átvezetékelve lámpaként is megállná a helyét, de arra egyrészt nincs most szükségünk, másrészt első ránézésre is valamilyen hosszan kígyózó pozsgás növény új otthonaként láttuk meg a jövőjét egy korábban felújított régi talicska társaságában. És hogy titeket se tartson vissza, ha hasonló rozsdás holmikra leltek valahol, a folytatásban meglátjátok, mennyire egyszerűen, kevés munkával is felújíthatók.
Az ilyen projektektől a végeláthatatlan csiszolással járó munka az, ami legtöbbünket visszatart. Ezért választottuk most is - mint már többször korábban -, a Hammerite Közvetlenül a rozsdára festéket, amihez elég, ha egy laza drótkefézéssel eltávolítjuk a rozsda könnyen elváló részét és a pattogzó festéket, a többi melót a bevonat különleges összetétele végzi:
A Hammerite Közvetlenül a rozsdára termékcsalád tagjai a Dualtech techológia révén kettős védelmet nyújtanak a rozsda ellen: vízlepergető és korróziógátló hatásuk miatt a fém tovább marad ép.
Jöhet is a festék!
A festékspray alkalmazása:
- Rázzuk a dobozt függőleges irányban addig, amíg a keverőgolyó hangja hallható, majd további 3 percig függőleges és vízszintes irányban is.
- Vékony rétegeket vigyünk fel nagyjából 15-20 cm-es távolságról, miközben a spray-t folyamatosan mozgatjuk!
- A maximális védelem érdekében legalább 3-4 réteget érdemes felvinnünk, két réteg festése között viszont mindössze 15 percet kell várnunk, így az egész folyamat igazán nem tart sokáig.
A cső tisztítása:
- Az eltömődések és a beszáradás elkerülése érdekében használat után fordítsuk meg a dobozt és így, fejjel lefelé fújjuk ki a csőben maradt felesleget 2 -3 másodpercen keresztül. Így a maradék sem vész kárba, nyugodtan számíthatunk rá a következő barkácsprojektünknél.
A teljes száradás után ezúttal némi fémes hatású viaszpasztát vittünk fel a csavart elemekre és a kiálló részekre, majd elhelyeztük benne pici növénykompozíciónkat.
A kis vintage vödör egy tavaszi dekorációnk része volt korábban, amit néhány szál varjúhájfélével ültettünk tele. A hálás kis pozsgások sokak kedvencei, könnyen nevelhető, a mostohább körülményeket is jól tűrő, mutatós növények. Legtöbb virágládánkban és a sziklakertben is ontják a friss hajtásokat, később megmutatjuk majd, hogy itt érzik magukat!
👉 Vintage dekoráció vagy szúnyogűző partykellék
👉 Kacatmentés - széken innen is túl
👉 Egy rozoga, rozsdás talicska felvirágzása
Ha tetszett a cikk, kövessetek minket Pinteresten, TikTokon,
Facebookon és Instagramon is, hogy semmiről ne maradjatok le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.