Családunkban a húsevés kicsit ritkább, mint a kreatívkodás, ráadásul gasztroblog sem vagyunk, ezért Márton-napra nem libasülttel, hanem egy textil lúdcsaláddal készültünk. Az igazi kihívást az jelentette, hogy elfelejtettük, az oviban még a jeles nap, azaz november 11 előtt tartják a hagyományos vigasságot, ezért az eseményt megelőző nap estéjén - vacsora és altatás között - készültek el instant szárnyasaink, némi maradék anyag, hurkapálca, filc és gyöngyök felhasználásával. Ezek az alapanyagok ízlésünk és a fiókban fellelhető készleteink függvényében szabadon variálhatók. Tippek, galéria és kivágható sablon a folytatásban!
Amikor gyors megoldásra van szükség, és nincs idő arra, hogy alapanyagért szaladjunk, mindig jó megoldás, ha körülnézünk a maradékok között. Ez nemcsak gyors - vagy ahogy Angelo Provolone mondta, expeditív - de környezetbarát megoldás is, így mindig eltesszük a kisebb-nagyobb vágási hulladékokat varrás során, hiszen ilyen alkalmak során bármikor felhasználhatók. Néhány perc alatt össze is válogattuk textillibáink színpompás tollruháját a fiókból, ezeken túl mindössze pár hurkapálcát, egy kis töltőanyagot és gyöngyöket kellett kerítenünk. A töméshez a most leeső darabokat is felhasználtuk, így semmilyen hulladék nem maradt munkálkodásunk nyomán.
1. lépés
Színre színt hajtva szabadkézzel felrajzoltuk a libákat a testüknek választott pamutvászon darabokra. Fél centiméter varrásráhagyással kiszabtuk a darabokat. A lábakhoz egy rétegben szabott filcet használtunk, mivel azt nem kell szegni, de ha nektek nincs éppen kéznél ilyen anyag, hasonló módon varrhatjátok meg, mint a testét, csak ebben az esetben azt is duplán szabjátok! A felrajzoláshoz használhatjátok az innen letölthető sablont is.
2. lépés
Körbevarrtuk úgy a kiszabott anyagot, hogy alul hagytunk egy 4-5 centiméteres nyílást, amin keresztül kifordíthattuk. Varrógép helyett kézzel, apró öltésekkel is varrhattok, kicsit több idő ugyan, de az eredmény ugyanolyan lesz. Megtömtük azzal a kis maradék tömőanyaggal, ami rendelkezésre állt, és eltüntettük a vágás során keletkezett hulladékokat is. Mindeközben beleszúrtuk a hurkapálcát, mert elég nehéz lenne a dolgunk, amikor már teljesen tömör a liba textilbendője. Ha úgy ítéljük meg, hogy már épp elég kövér, varrjuk be az alsó nyílást.
3. lépés
A szemeket mi fekete gyöngyökből készítettük, ugyanis kimeríthetetlen készletünk van belőle, amióta kevesebb időnk marad gyöngyfűzésre. (Talán ideje lenne letesztelni, emlékszünk-e még valamire. Ha szeretnétek ilyen témájú cikket, írjátok meg kommentben!) Ha nincs gyöngyötök, semmi gond, hímezzétek, vagy egyszerűen filccel rajzoljátok meg a szemeket!
4. lépés
Egy egyszerű csomóval kössétek a pálcára a lábakat jelképező „masnit”, és kész! Használhatjátok dekorációs célokra vagy bábozáshoz egyaránt. Nálunk nagy sikert aratott a libacsalád, és ha gyorsan nekiláttok, az ünnepig még nálatok is kikelhetnek a fiókból!
További Márton-napi ötletekért KATTINTSATOK IDE!
Kövessetek minket Pinteresten, TikTokon,
Facebookon és Instagramon is, hogy semmiről ne maradjatok le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.