A halloween egyre népszerűbb ünnep világszerte, és az innen-onnan átvett szokásoknak köszönhetően van, ahol a beöltözés és egymás ijesztgetése október utolsó estéjének fő attrakciója, míg máshol a Mikulásig kitartó cukorka - jobb esetben egészséges édesség - begyűjtése a cél. Az őszi dekorációk világába mindenesetre teljesen beépültek a halloweenhez kapcsolódó motívumok: a tökök, szellemek, denevérek, boszorkányok és mindenféle sejtelmes lények gyakori elemei lettek a kopogtatóknak, asztali és más lakásdíszeknek is. A mókás, de azért mégis kicsit félelmetes szereplők által teremtett hangulat főleg a gyerekek számára nagyon izgalmas, ráadásul ezek elkészítése nagyszerű alkalmat nyújt a közös alkotásra is. A Nebulo-sarok legújabb részében rémületesen szórakoztató kézügyeskedésre invitálunk benneteket, tartsatok velünk!
Ahogy a korábbi részekben megszokhattátok, a Nebulo-sarokban nagyrészt olyan alapvető eszközöket és alapanyagokat használunk, melyek a legtöbb otthonban fellelhetők, mint tempera, filctoll, színes papír, olló, vagy ragasztó, de mivel nemrég debütált a Nebulo új, kreatív dekor termékcsaládja, ezúttal a halloweeni fejezetben ezek az alapanyagok is fontos szerepet kaptak. Találtok köztük különféle fa- és polisztirol figurákat, valamint lemosható és sokszor használható stencileket is. Nézzétek csak, miről is van szó!
Halloweeni kopogtató a kertből
Ez az ajtó- vagy falidísz igazán egyszerűen elkészíthető, megjelenése mégis látványos és persze borzongató! Csupán egy pár száraz ág szükséges a koszorúalaphoz, amit a képen látható módon állíthatunk össze egy ragasztópisztoly segítségével! Az ötszög formát is elegendő csak szemre összeilleszteni, a többi gallyat pedig végképp kedvünk szerint rakosgathatjuk, a cél, hogy jó ágas-bogas legyen ! Akár így is maradhat, de mivel nálunk épp volt kéznél fekete, matt akril spray, felületesen lefújtuk vele.
A polisztirol figurákat sokféleképpen felhasználhatjuk, például nyomdázhatunk velük vagy szalvétatechnikával adhatunk nekik mintát és struktúrát. Mi a legkézenfekvőbb módszert választottuk, temperával festettük őket, mindkét oldalukon legalább két rétegben, a részleteket pedig filctollal rajzoltuk meg. A száradási idők alatt haladhatunk a dekorációnk valamelyik másik részével.
Amikor minden darab megszáradt, nem is maradt más dolgunk, mint hogy elrendezzük őket az ágak között. Ha úgy gondoljuk, nem tartják meg őket elég biztosan a gallyak, vagy szeretnénk, ha a gyerekek nem hordanák szét perceken belül a családi alkotást, egy pötty melegragasztóval is rögzíthetjük őket. Ha nem melegítjük túl forróra és nem teszünk rájuk sokat, nem olvasztja meg a kemény, sűrű polisztirol dekorelemeket.
Ide soha be ne lépj!
- állhatna a táblán, ha készítettünk volna azt is mókásan hátborzongató tökházunknak.
Az ördögök lakta, zord épületet ragasztópisztollyal összeállított, temperával festett spatulák alkotják, amiket filctollal, színes - pontosabban fekete - papírral, az előző projektből kimaradt bagollyal, és fa dekorelemekkel díszítettünk. Ezek is könnyen festhetők temperával, vagy akár akrilfestékkel, filctollal is.
Az elvonuló denevérrajhoz végül a stencilt is bevetettük, amit használhattok a videóban is látható hagyományos módon, akár sima- vagy szivacsecsettel, de kenőfejes temperával is, ha éppen a kicsiknek kerestek kézreálló feladatot.
Ha még nem találkoztatok ezzel a rendhagyó kiszerelésű temperával, amit kifejezetten a festéssel való ismerkedéshez, a legkisebbeknek fejlesztett a gyártó, olvassátok el korábbi cikkünket, amiben részletesen bemutattuk ezt az újdonságot - ITT megtaláljátok!
Ódon kísértetkastély az árnyak birodalmában
Készítsünk elő néhány papírgurigát, ollót, ragasztót, pár ív fekete papírt, és már neki is láthatunk, hogy felépítsük minden idők legsejtelmesebb szellemkastélyát! A módszer elég egyszerű, a méret, az elrendezés és a díszítés tekintetében pedig bízzátok a gyerekekre a tervezést, hadd engedjék szabadon a fantáziájukat! Praktikus eszköz lehet még egy akrilfilctoll, vagy más, sötét papírra fogó marker, és egy ragasztópisztoly, amivel az elemeket összeragaszthatjuk - már ha szeretnénk. Ezúttal a melegragasztó mindenfelé húzódó szálaival sem kell bajlódnunk, hagyjuk ott nyugodtan pókháló gyanánt!
Szerencsére az ősz végével sem kell búcsút intenünk ezeknek a könnyen kezelhető, sokoldalúan felhasználható díszeknek, hiszen a karácsonyi dekorációban is helyet kaphatnak!
A sorozat következő fejezetében további kézügyeskedésre invitálunk benneteket, tartsatok velünk!
Kövessetek minket Pinteresten, Facebookon
és Instagramon is, hogy arról se maradjatok le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.