Tavasszal mi is hírt adtunk róla, hogy a Fény Utcai Piac nyilvános pályázatot hirdetett street art projektek megvalósítására. A kiválasztott három pályázatból az első már el is készült. A Mammut I. oldalát színesítő, a piac hangulatára reflektáló tűzfalfestményt Váczy Enikő (MeowWalls) készítette, mellette már elkezdődött a főbejárat kapuhímzésének kivitelezése, ami Szász Zsófia alkotása, és hamarosan Kiss Adél munkájával is találkozhat a piac közönsége a belső aulában. Az első festményt debütálása apropóján maga a készítő mutatta be nekünk, olvassatok tovább!
Enikő vizuális alkotóként és művészetterapeutaként dolgozik. Bár Budapesten él, alkotásai számos falat és utcaképet díszítenek Európa-szerte, Svédországtól Hollandiáig. Legújabb projektjéről és az elkészítés hátteréről is mesélt nekünk, valamint az igencsak inspiráló galériát is neki köszönhetjük.
A tűzfalfestmény a piacozást, mint életérzést hivatott megidézni, amit a Fény utcai piac közösségének és a járókelőknek terveztem. Inspirációm alapját a piac sokoldalúsága és pezsgése adta, és több, számomra fontos elemet is tartalmaz. Ezt a hangulatot fogalmaztam meg művészeti murál koncepciómban a magam nyelvén. A karakter, aki rozmaringgal a füle mögött megjelenik a képen, nyitott a kalandokra, a természet és a zene ritmusára is. Alig várja, hogy történjen valami a városban ami megbontja a szürke hétköznapok rendjét. Akár egy kézműves vásár, ahol designer kerámiakancsót szerezhet a Millenáris parki piknikhez, vagy egy zenés est, ahol fellépnek a barátai. A falfestmény célja az is, hogy rámutasson a Fény utcai piac színes és különleges hangulatára, és a városi járókelők számára művészi értékével színesebbé és felejthetetlenné tegye a piacozás élményét. Vizuális elemként, ami szorosan a piacozáshoz kapcsolódik, megjelenik rajta a kosár, a piros napernyők, zöldségek és kézműves kenyér is. A kakas figyelemfelhívás az állatok jogaira és arra, legyünk tudatosak akkor is, mikor az ételvásárlásról van szó - például, ha van rá lehetőségünk, válasszunk szabadtartásból származó tojást, és így tovább.
A kép összesen 10 nap alatt készült el, a mérete 126 négyzetméter. Július 6-án kezdődött a projekt, és összesen 10 hétvégi napunk volt arra, hogy elkészüljünk a fallal. A festésben segítségemre volt Balázs József és Vig Róbert is. A felület előkészítését is mi végeztük, flexeléssel és rozsdátlanítással kezdődött a nagy munka. Külön öröm számomra, hogy három reklámtábla is lekerült a festmény okán a falról! :) Remélem ezzel egy lépéssel közelebb kerültünk ahhoz, hogy Budán se legyen ritkaság ez a vonal.
Kövessetek minket Pinteresten, TikTokon,
Facebookon és Instagramon is, hogy semmiről ne maradjatok le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.