Az év első hosszú hétvégéje előtt úgy gondoltuk, végre itt az alkalom, hogy néhány plusz feladat teljesítése is beférjen a szokásos teendők mellé, hiszen itt a tavasz, vele pedig az otthoni és kerti teendők véget nem érő sora. Biztosan sokan ismeritek a helyzetet, amikor a családi programfüzetben talált résnyi szünet és az időjárás által szabott lehetőségek metszetében akad néhány óránk arra, hogy elvégezzünk egyet-egyet a sokszor évekig halogatott feladatainkból, mint például a kertben vagy telken álló, még csak szem előtt sem lévő kerítés festése. Na nem mintha nem tudnánk, mennyire rájuk fér a felújítás, csak éppen fontosabb - és sokszor látványosabb eredménnyel kecsegtető, vagy szórakoztatóbb - feladatok sora előzi meg azokat. Többek között ezért is kedveljük az egyszerre gyors, hatékony, mégis tartós megoldásokat, hiszen könnyen lehet, hogy hosszú évekig nem jut időnk megint ugyanarra a feladatra. Ezek a szempontok idén az átlagosnál is nagyobb szerepet kaptak, hiszen munka közben felettünk az előrejelzések ellenére is gyorsan gyülekező felhők kurtították tovább a rendelkezésünkre álló időt. Rögtön az elején eláruljuk, hogy a hetvenes éveket idéző vagy inkább akkor készült, igencsak viseltes, hegesztett kerítés felújításához választott Hammerite ezúttal is állta a sarat - szinte szó szerint. Olvassatok tovább!
Első ránézésre gondolhatnánk, hogy ezt a kerítéselemet inkább cserélni kellene, mintsem felújítani, hiszen rozsdás, pattogzó festése legalább két színről és úgy húsz évnyi elhanyagolásról árulkodik, arról nem is szólva, mennyire illeszkedik a mai trendekhez ez a valószínűleg házilag készített, legnagyobb szerencsénkre mindenféle geometriai formák vagy napsugárminta helyett legalább párhuzamosan futó hengerhuzalokból hegesztett darab.
Ugyanakkor ha valami abszolút nincs látványos helyen, eleve tetszik a retró, későbbre tervezzük a komplett cserét, vagy bármilyen más okból költséghatékony megoldást keresünk, tehát marad a régi, értelemszerűen a hatékonyságra törekszünk a festést illetően. A Hammerite - közvetlenül a rozsdára termékcsalád tagjaival megsprórolhatjuk a hosszas, tiszta fémig tartó csiszolást, a rozsdamarózást és az alapozást is, csupán két vastag festékréteg felvitelére kell időt és energiát szánnunk, miután drótkefével eltávolítottuk a pergő rozsdát, a pattogzó festéket, majd áttöröltük a felületet és hagytuk megszáradni.
Amire szükségünk volt:
- drótkefe (vagy csiszolókorong)
- Hammerite fényes fekete festék
- zománcfestékekhez való lakkhenger
- laposecset
- Hammerite ecsettitsztító és hígító
Ugyan a kerítésfestés klasszikus eszköze az ecset, mi mégis előszeretettel használunk hengert ezekhez a feladatokhoz is, mert jobban kézre áll, szebben dolgozhatunk, mivel egyenletesebb rétegeket vihetünk fel vele. Ráadásul most, amikor rózsabokrok ölelésében guggolva számolgattuk a hátralévő perceket a közelgő esőig, különösen jól jött a vele nyert gyorsaság és az a pár centiméter is, amivel hosszabb lett a kezünk. Persze az ecsetet is befogtuk a sarkokban és a nehezen hozzáférhető helyeken.
Tipp! Arra mindig törekedjünk, hogy a rétegek maradéktalanul fedjenek a sarkok és az illesztések festésénél is, így lesz teljes és tartós a védelem. A Hammerite speciális összetételének köszönhetően megakadályozza a már meglévő, jól tapadó rozsda elterjedését, és korróziógátló pigmentjei tartós védelmet biztosítanak a festett felületnek, ezáltal a későbbiekben jóval kevesebb feladatunk lesz azzal.
Hiába igazítottuk az előrejelzésekhez három szabadnapunk programját, az első réteg felvitele közben már borult a forgatókönyv, és egyre gyanúsabbá vált, hogy a szürkeségből bizony eső lesz hamarosan. Nincs mit tenni, ami fent van, már fent van, tehát a legnagyobb sebességre kapcsolva befejeztük a hiányzó részek festését, majd letisztítottuk eszközeinket és elpakoltunk. Az eső nagyjából egy óra múlva meg is érkezett, így másnap némi aggodalommal tértünk vissza, hogy megnézzük, elmosta-e a munkánkat, amire annyi idő után végre sort kerítettünk. A gyártói ajánlás szerint ugyanis a festék hat óra múlva lenne átvonható a következő réteggel, de hogy mikor lesz porszáraz, azt nem tudtuk. Bár némi felvert sarat le kellett mosnunk a felületről, mielőtt folytattuk volna a munkát, ettől eltekintve az első festékréteg makulátlan állapotban várta a másodikat, amit a nemsokára meg is kapott a soron következő napsütéses tavaszi napon.
Semmiképp nem biztatunk titeket arra, hogy rövidítsétek meg a használati utasításokban közölt száradási időt, épp ellenkezőleg, mivel annak betartása nagyban hozzájárul a minőségi végeredményhez. Ugyanakkor szerettünk volna beszámolni nektek erről a hasznos tapasztalatról, amivel ti is könnyen szembesülhettek kültéri munkálatok során, hiszen senkinek nem mindegy, milyen eséllyel megy kárba a befektetett munka és a megvásárolt alapanyag, amikor megtréfál az időjárás.
A Hammerite már sokszor jó szolgálatot tett nálunk a székfelújítástól kezdve a radiátorfestésig, ezek közül egyik tavaszi kedvencünket, az öreg mosdóállványból lett madáritatót a képre kattintva, a többit pedig ITT találjátok meg!
Ha tetszett a bejegyzés, tartsatok velünk itt, illetve Pinteresten, Facebookon és Instagramon is, hogy a következőről se maradjatok le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.