Csak rajtatok múlik, milyen fagyi kerül a pultba, meg persze azon, hogy milyen maradék gombolyagok lapulnak a szekrényben. Ezek a gombócok ugyanis saját kezűleg készített pomponokból és más újrahasznosított alapanyagokból állnak, amiket éppúgy használhattok a fagyizó dekorálására, mint „eladási célra” - persze csak játékból. Idén egészen hamar élvezhetjük a napsugarak szinte nyári melegét, keresve sem találhatnánk jobb alkalmat arra, hogy megnyissuk saját fagyizónkat. Mi is így tettünk, továbbgondolva az epresládákból épített bolti vagy piaci standunkat. A folytatásban tehát pomponfagyi és további ötletek újrahasznosított alapanyagokból, és még a kamionunkat sem lopja el senki. Olvassatok tovább!
Mini fagylaltok tojástartóból
A fagyis girlandhoz mindenféle színű fonalmaradékokra és néhány tojástartóra lesz szükségetek. Ha nincs elegendő fonalatok egy-egy pomponhoz, bátran keverjétek őket, a többszínű változatok is nagyon mutatósak! Ha a kis fagyizótulajdonos épp a miért-korszakot éli, és magyarázatot kér a kevert színvilág miatt, nyugodtan mondhatjátok, hogy ez vegyes fagyi, vagy hogy cukorszórás is van rajta! A pompongyártás többféle módszerrel is megvalósítható: mi egyszerűen az ujjaink köré tekertük a fonalat, de ha megbízhatóbb megoldást kerestek, bátran kipróbálhatjátok az úgymond klasszikus módszerek egyikét is, amiről bővebben ebben a cikkben írtunk!
Ha a tojástartók belsejéből kivágjátok a „tölcséreket” - amiket hagyhattok natúran, de festhetitek is őket - már nagyrészt el is készültek a kellékek. Ha kicsit beljebb nyomjátok a gombócokat, nem fognak kiesni, de rögzíthetitek őket ragasztópisztollyal, ez utóbbit főleg akkor érdemes, ha fagyigirland készül, hiszen ebben az esetben a pomponokon keresztül fűzitek végig a zsinórt.
Papírtölcsér, papírgombóc
A soha ki nem fogyó finomságokhoz kisebb-nagyobb színes papírdarabokat használtunk fel. A tölcsérnek való karton például néhány helyen foltos volt már, így a teljes ívet már nem használhattuk, ugyanakkor ideális alapanyagként szolgált a tölcsérekhez szükséges 15x15 centiméteres négyzetekhez. A rögzítéshez ebben az esetben is melegragasztót használtunk, de kicsit hosszabb száradási idővel kalkulálva a hagyományos papírragasztót is bevethetitek.
A gombócokhoz korábban másra is használt, kissé gyűrött selyempapírt formáztunk gömbökké, de olyan is akad köztük, ami ajándékcsomagolóként vagy csomagok térkitöltőjeként érkezett hozzánk. A fagyi a kisebb és nagyobb gyerkőcök kézügyességéhez mérten csipesszel és kézzel is adagolható, és a játékfagyizóban még akkor sem lesz sírás, ha véletlenül leesik egy-egy gombóc!
Tölcsérátadó hulladékmentesen
Ennek a praktikus kiegészítőnek az ötlete már munka közben született. Amíg Zsebiboltként üzemelt a standunk, a pulton a pénztárgép foglalt helyet, aminek a fagyizóban is lenne létjogosultsága, de szerettünk volna a koncepciót megtartva több ponton is újítani, ráadásul jól jön valami, ami megtartja a tölcséreket a játék során is. Így egy kartondoboz, használt natúr csomagoló és néhány kisebb darab színes papír felhasználásával készítettünk egy tölcsérátadót is. Még úgy is jobban tetszik, mint a plexi változat, hogy a ragasztás kissé kutyafuttában készült.
Hogy teljes legyen a kép, a maradék színes papírból kivágtunk pár zászlócskát, zsinórra fűztük őket, új feliratot készítettünk a krétatáblára, és máris nyitásra készen állt a fagyizó! Mire a cikk elkészült, még a nap is kisütött, bár nyilván nem a kézügyeskedésünk hozta meg a jó időt, de a megszokottnál hidegebb májusi napokon jólesett megidézi a nyarat. A fagyizó kis tulajdonosa pedig friss ötletek mentén alakíthatja szerepjátékait az újrahasznosított epresládák következő átalakulásáig. Hogy akkor mi lesz belőle - pincér, ügynök, dokkmunkás, cipész, kőműves, középhátvéd, vagy épp kamiontolvaj - most még nem tudjuk, de akkor is biztosan jól fogunk szórakozni. Addig is nyugodtan hasonlítsátok össze a két változatot - ilyen volt, ilyen lett a Zsebibolt!
Ha tetszett ez a bejegyzés, olvassátok el a Saját készítésű játékok a babakonyhához - Filcfánkok vagy a Filcből készült pizza, egyenesen a babakonyhából című cikkeinket is, amikben játék ennivalókhoz találtok ötleteket és elkészítési útmutatókat. További gyereknapi ötletekért pedig IDE kattintsatok!
Tartsatok velünk itt, illetve a Facebookon és az Instagramon, hogy a következő Kacatmentésről se maradjatok le, hamarosan újabb saját kezűleg elkészíthető játékokkal jelentkezünk.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.