Néhány napja megosztottuk veletek egy öreg hokedli megújulásának történetét, aminek köszönhetően ez a több, mint hatvanéves bútordarab már egy kétéves kislány kedvenc játékaként kap kiemelt helyet a gyerekszobában, ahelyett, hogy egy padláson porosodna - vagy ami még rosszabb, egy hulladékudvar konténerében várna sorsára. Ha ti is készítenétek hasonlót, netán van játékkonyhátok, mindenképp érdemes elolvasni ezt a beszámolót, mert a gyakorlati tippek mellett arra is kitértünk benne, milyen kiegészítőket készíthettek vagy vásárolhattok hozzá a fenntarthatóság jegyében. Folytatva ezt a gondolatsort, most az általunk elkészített darabok közül mutatunk be néhányat, elsőként a filcfánkokat, melyek legalább akkora kedvenccé váltak, mint maga a konyha.
A különféle szerepjátékok kulcsfontosságúak a gyermekek fejlődését illetően, és bár a kicsik hihetetlen kalandokat élhetnek át lovagként vagy tűzoltóként is, az egyik legkedveltebb elfoglaltság, ha a hétköznapi teendőket utánozzák, saját fantáziájukkal színezve azokat. Egy kis konyha - melyben nálunk például fából készült uborka és cékla keresztezésével is ehetünk „fagyit” - egész biztosan nagyon sokoldalúan és sokáig használható marad a gyerekszobában, hiszen úgy másfél kortól egészen az iskola kezdetéig rengeteg lehetőséget teremt a játékos tanulásra, fejleszti a nyelvi készségeket, és a kreatív gondokodást.
Hokedliből babakonyha - Színes Ötletek blog
Akár hétköznapi döntéseinkben, a játékválasztások során is törekszünk arra, hogy fenntartható megoldásokat keressünk, így nem volt kérdés, hogy ezt a számunkra oly kedves kis konyhát nem szerelhetjük fel azokkal a gyenge minőségű, és sokszor felismerhetetlen műanyag eszközökkel, amiket oly gyakran látunk. Sok apróság került elő a „nagy” konyhából és a nagyi szekrényéből is, amiket környezettudatos módon gyártott fa készletekkel együtt használunk. Egy-egy új kiegészítővel persze mindig új izgalmakat csempészhetünk a játékba, így elkezdtem feltölteni a kis konyhai kosarainkat saját készítésű ennivalókkal.is. Az első fejezetben a fánkokról ejtünk szót, amelyek elkészítése olyan könnyű, hogy még játék közben is lehetséges.
Nálunk filc, tömőanyag, hímzőfonal, és gyöngy is akad készleten, ezért választottam ezt a kombinációt, de a díszítést a fantáziátok és az elérhető alapanyagok szerint variálhatjátok - a cukorszórást például rá is hímezhetitek. Egyébként minden hozzávaló alapvető cikként, pár száz forintért kapható a méteráru- és hobbiboltok többségében, így akkor is érdemes az elkészítés mellett döntenetek, ha épp nincs minden kéznél.
Én 12 és 5 centiméter átmérőjű körökkel dolgoztam, de ha pufibb fánkot szeretnétek, a külső méret ennél nagyobb, a belső pedig kisebb legyen! A cukormázat jelölő eltérő színű kör nagyjából 1 centiméterrel legyen kisebb a külső méretnél, egyébiránt csak úgy szabadon vágjátok hullámosra! Először a cukorszórást varrjátok a cukormázhoz, majd azt a felső részhez, végül az alsót és a felsőt egymáshoz. Itt először a belső kört varrtam végig, majd ahogy a külső íven haladtam, szakaszonként töltöttem fel tömőanyaggal, így biztosítva az egyenletességet. Ugye milyen egyszerű?
Ha tetszett a bejegyzés, tartsatok velünk itt, Facebookon, és Instagramon, hogy a következőről se maradjatok le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.