
“Shopping is my cardio” – áprilisban az Adaptér arra vállalkozik, hogy Carrie Bradshaw és az amerikai forgatókönyvírók jól hangzó mondatát pellengérre állítsa. Mit érzel, amikor megveszel egy új ruhát? A szekrényednek van rá szüksége vagy a lelkednek? Jobb ember, érdekesebb személyiség vagy attól, ha valami újat tudsz magadra ölteni? A vásárlás a stresszkezelésed? Önkifejezés vagy önmegnyugtatás? Áprilisban 13 programon keresztül az Adaptér textilipari szakemberekkel, fenntarthatósági nagykövetekkel, a magyar divatipar ismert és feltörekvő szereplőivel azt vizsgálja, hogyan lehet - ha egyáltalán lehet - a vásárlás fenntartható, az öltözködés pedig nem csak környezet-, de lélekbarát is. A szervezők edukációs programokkal, előadásokkal, patchwork mellénykészítéssel, Bartók-negyed textilműhely-túrával, upcycling varrási technikákkal, és AI ruhatervezéssel is készülnek, ezek mellett pedig sokféle izgalmas és hiánypótló programmal várják az érdeklődőket. Részletek a folytatásban!
Hogyan szól bele az AI a divatiparba és a ruhatervezésbe?
A DIVATlabor MAI DIVATTERVEZÉS néven futó, kétalkalmas képzésen a résztvevők megvizsgálhatják a digitalizáció és a fenntarthatóság kapcsolatát; a digitális fejlődés színérzékelésünkre és színhasználatunkra gyakorolt hatásait, mindeközben lehetőség nyílik az AI és digitális divattervezés kipróbálására kortárs divattervezők szakmai iránymutatásával.
(Anyag)pazarlás nélküli ruhatár újítás?
A TEXTILNAPLÓ képzésen a fenntarthatóság és az önkifejezés találkozik egymással a használt anyagok újraélesztésén és saját történeteinken keresztül. Előregyártott, gendersemleges szabásminták segítségével tervezheted és készítheted el saját patchwork mellényedet, miközben megismerheted az upcycling és a varrás különböző technikáit, valamint mások személyes történeteit az anyagokkal kapcsolatban.
Milyen anyagokat adhatsz a kisbabádra?
A PÓLYAMŰHELY bevezet a fenntartható baba- és gyermekruházat világába. Miközben részt veszel egy textiljáték készítő kézműves műhelyen, megmutatjuk a bio és nem organikus anyagok közötti különbségeket, a fontos minősítéseket és a legjobb ruhaápolási tippeket, és azt is végigveheted, mit érdemes újonnan és mit használtan beszerezni a gyerekeknek.
Mindez az Adaptér szervezésében valósul meg, ami nem más, mint egy városi laboratórium, ahol stúdiók és kreatív terek segítenek új ismeretek és jövőbiztos képességek elsajátításában. A műhely célja, hogy inspiráljon a digitális és analóg világ közötti egyensúly megtalálására, és hogy támogassa a közösségi vagy egyéni alkotást környezettudatos elvek mentén. A csapat partnere áprilisban a Pinkponilo, egy kreatív stúdió, ahol 2017 óta fenntartható divatipari megoldásokon dolgoznak Budapesten és szerte Európában.
További információk és programok az Adaptér weboldalán, Facebookján vagy Instagramján!
Ha tetszett a bejegyzés, követhettek minket Pinteresten, TikTokon,
Facebookon és Instagramon is, hogy a következőről se maradjatok le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal