Az iskolakezdés minden nyár végén megterheli a pénztárcánkat, akár kicsik, akár nagyobbak a gyerekek. llyenkor jól jöhet minden olyan ötlet, amik mókásak és hasznosak, és amiket egy kis kézügyességgel a gyerekek maguk is elkészíthetnek olyan otthon fellelhető alapanyagokból, amik egyébként a szemetesben végeznék. Nyilvánvaló, hogy ezekkel egy új iskolatáska árát nem spórolhatjuk meg, ahogy a Földet sem tudjuk megmenteni velük az ipari szinten termelődő hulladékoktól, de amellett, hogy fillérekből megvalósíthatók, szemléletformálásnak sem utolsók. A gyerkőcök pedig imádni fogják azokat a sulis kiegészítőket, amiket saját kezűleg készíthettek, vagy díszíthettek ízlésük szerint. A Nebulo támogatásával készülő sorozatunk első részében egy már klasszikusnak számító ötletet, a papírgurigákból készíthető ceruzatartót formáztuk kedves állatfigurákká. A folytatásban az elkészítési útmutatót és a letölthető sablonokat is megtaláljátok ehhez a mókás tacskóhoz és egy kedves cicához is.
Az írószerek rendszerezéséhez mindig jól jön egy több tárolóegységből álló tartó, amit magatok is elkészíthettek néhány papírguriga felhasználásával. A lehetőségeknek csak a fantáziátok szab határt, a dinótól a delfinig bármilyen állatot megformázhattok. Mi sokak kedvenceit, egy kutyust és egy cicát készítettünk ezzel az egyszerű módszerrel. A cikk végén a sablonokat is letölthetitek hozzájuk, de bátran megrajzolhatjátok a saját verziótokat szabadkézzel is!
Amire szükségetek lesz:
- papírgurigák
- színes, mintás papírok
- olló
- ragasztó
- fekete ceruza vagy filctoll
- csipeszek (segíthetnek rögzíteni a papírt a ragasztó száradásáig, de elhagyhatók)
- ragasztópisztoly
1. lépés - A formák kivágása
A sablonok alapján vágjátok ki a testrészeket, illetve a gurigátoknak megfelelő mennyiségű és méretű téglalapokat a színes papírokból! A kutyushoz hat, a cicához négy darabot használtunk fel. A gurigákat borító elemeknél arra figyeljetek, hogy a magasság pontosan egyezzen a gurigáéval, a szélesség viszont legyen 1-2 centiméterrel nagyobb, mint a henger kerülete, hogy legyen elég felület az összeragasztáshoz!
2. lépés - A gurigák beborítása
A méretre vágott téglalap alakú színes papírokat ragasszátok fel a gurigákra! Nem szükséges a teljes felületet bekenni ragasztóval, elég a két szélét. Mi csipesszel rögzítettük a ragasztásokat, így nyugodtan haladhattunk a többi lépéssel a száradás ideje alatt is. Hagyományos ruhacsipesz vagy pici iratcsipesz is bevethető erre a célra.
3. lépés - Az első henger, azaz a tacskófej
A sablonok között megtaláljátok a fejformát, ami egyben az első henger borítása is. Mielőtt a gurigára ragasztjátok, rögzítsétek az orrát, szemét, fülét, és rajzoljátok meg a többi részletet!
4. lépés - A test összeállítása
Ragasszátok egymáshoz a papírgurigákat, rájuk a lábakat és a farkincát is! Várjátok meg, míg megszárad a ragasztó! Érdemes ennél a lépésnél is használni a csipeszeket a rögzítéshez, úgy nem kell percekig összenyomva tartanotok az elemeket, ráadásul tisztábban is dolgozhattok.
5. lépés - Befejezés
Az alsó felületet muszáj lezárnunk valamilyen módszerrel, hogy ne peregjen ki belőle minden, amikor áthelyezzük az asztalon. A tacskónál egy téglalap alakú kartonra ragasztottuk fel a papírgurigák sorát, a cica esetében pedig körberajzoltuk őket, és erre a formára rögzítettük, hogy ne lógjanak túl a szélek. Mindkét esetben ragasztópisztolyt használtunk - ennél a lépésnél a kisebbek kérjenek szülői segítséget!
Nézzétek meg a munkamenetről készített videós összefoglalónkat!
A sablonokat a képekre kattintva tölthetitek le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.