Jó szerencsénk úgy hozta, hogy nemrég Portugáliában, egész pontosabban Lisszabonban és környékén tölthettünk néhány napot. Nem volt nehéz jól érezni magunkat a rendelkezésünkre álló időben, hiszen az európai kontinens legnyugatibb fekvésű fővárosa azonnal belopta magát szívünkbe: a mediterrán tengerparti vidékek derűs nyugalma, laza eleganciája még a kifejezetten változékony időjárású, tavaszias napsütésből percek alatt esőt hozó szélbe forduló portugál tél ellenére is érezhető volt mindenütt. Lisszabon kitűnő úticél bárkinek, akár kisgyerekkel is, hiszen a hét dombon elterülő, gazdag történelmű, gyönyörű természeti és építészeti környezetű városban és a szomszédos településeken rengeteg látnivaló elérhető könnyen és pénztárcakímélő módon a kitűnően szervezett helyi tömegközlekedésnek köszönhetően, hogy mást ne mondjunk, még a repülőtér is megközelíthető metróval, ötszörösre árazott tarifa helyett sima menetjegy áráért.
Előzetes információnk alapján annyit tudtunk, hogy a városban igencsak népszerű a street art műfaja, aminek lekicsinylésére sokszor és sokan hajlamosak vagyunk holmi falfirkákat emlegetve, de ismét bebizonyosodott, hogy nem a doboz a lényeg, hanem az, hogy mivel töltjük meg, ugyanis rengeteg olyan alkotást láttunk, amelyek nemhogy elcsúfítják a környezetüket, sokkal inkább hozzátesznek, és amellett, hogy vibráló, játékos színekkel töltik meg az ottaniak hétköznapjait, sokszor valódi, a kacatmentés magasiskolájának számító művészeti alkotásokként is funkcionálnak, mint azok a Bordalo II (Artur Bordalo, lisszaboni születésű művész) által mindenféle hulladékból készített, hatalmas állatfigurákat formázó installációk, melyek közül kettőt sikerült lencsevégre kapnunk. A következő összeállításban hoztunk nektek egy szép adag fényképet ebben a témában.
És persze fotóztunk hagyományosabb látnivalókat is, ezekből is mutatunk néhányat!
Ha tetszett a bejegyzés, tartsatok velünk itt, Facebookon, Instagramon, és Pinteresten is, hogy a következőről se maradjatok le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.