Az országban sok helyen nagy hó esett az elmúlt hetekben, mi viszont hiába vártuk, ahogy az igazi hideget is. A farsangi mulatság fő motívumát ezért komolyan vettük, és elbúcsúztattuk a telet, most már hangolódjunk a tavaszra! Jövünk még sok színes, virágos ötlettel a következő napokban, de első lépésként lecseréltük az ajtónkat díszítő téli hangulatú dekorációt, amit még karácsony előtt készítettünk Tízperces trükkök sorozatunk egyik fejezeteként. Ha az időigényesebb megoldásokat bármi miatt későbbre kell hagynunk, néhány makramé alapcsomó mindig jól jön! A folytatásban lépésről lépésre mutatjuk, hogyan díszítettünk fel végtelenül egyszerűen egy hímzőráma alapot, amit egyébként az egyik legkönnyebben tanulható, mégis látványos spirálcsomó gyakorlásaként is felfoghatunk.
A téli verzió alapjául szolgáló hímzőrámáról eltávolítottuk a natúr papírból kivágott szarvast és a fenyőfákat, ahogy a hurkapálcát, tobozt, tujaágakat, raffiát, szalagot és a rögzítéshez használt drótot is. Míg utóbbiakra bármikor szükség lehet egy másik dekoráció készítésekor, ezeket félretettük, a természetes alapanyagok pedig komposztálhatók, úgyhogy - a #zerowaste ötleteinket kedvelő olvasóink és saját magunk örömére - képpel is illusztráljuk, mennyi hulladék maradt a saját készítésű koszorúnk után. Nem más, mint a melegragasztó darabkái.
Éppen előző nap vettünk egy kis csokor barkát a tavasz első hírnökeként, így ebből szántunk néhány kis ágacskát ötletünk főszereplőinek, társukul pedig most is a korábban jól bevált makraméfonalat választottuk.
Ha még csak most ismerkedtek a makramé technikával, netán először próbáljátok ki, az egyik legegyszerűbb alapcsomóval, a spirálcsomóval biztosan nem érhet titeket csalódás. A képeken látható módon kössétek meg, majd ismételjétek annyiszor, ahányszor szeretnétek.
A spirálért semmit nem kell tennetek, magától tekerik majd formára, ahogy haladtok csomóról csomóra.
Ha úgy gondoljátok, elegendő a sodort szálatok hosszúsága, fejezzétek be egy zárócsomóval!
Egyszerű zárócsomó készítése
A képen látható módon formázzatok hurkot, helyezzétek a lezárni kívánt fonalcsomagra, majd a szál hosszabb felével tekerjétek párszor körbe az egészet. Dugjátok át a hurkon, majd húzzátok meg mindkét szabadon lévő szálat! A hurok a csomó alá húzódva lezárja az alsó szálat, így már nyugodtan levághatjátok a kilógó részt bármelyik felén. Mi felül vágtuk, alul pedig bojt formára fésültük, miután egyforma hosszúságúra szabtuk a fonalakat.
Variáljátok kedvetek szerint akár a színt, akár a csomózás módszerét! Mi néhány olyan olyan szálat is tettünk a spirálos zsinórok közé, amit csupán kifésültünk. Végül a ráma közepén körbetekertük néhányszor a fonalunkat úgy, hogy a szál elejét és végét ragasztópisztollyal rögzítettük hátul. Ezután csak annyi dolgunk maradt, hogy beletűzzük a barkaágakat!
Ha tetszett a bejegyzés, tartsatok velünk itt, Facebookon, Instagramon, és Pinteresten is, hogy a következőről se maradjatok le!
Hasonló módszerrel készült nyuszis koszorúnk is, ami hamarosan ismét aktuális lesz. Ha szívesen elkészítenétek, az útmutatóért kattintsatok a képre! További egyszerűen elkészíthető makramés ötleteket pedig ITT találtok!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.