„A felnőtteknek éppoly hasznos a gyerekekkel való kapcsolat, mint a gyerekeknek a felnőttekkel való kapcsolat."
Így szól a Ronald D. Laing skót pszichológustól kölcsönzött idézet az Együtt megoldjuk! borítójának belső oldalán. A Móra Könyvkiadó gondozásában megjelent családi játékkönyv nagyszerű lehetőséget kínál arra, hogy kicsik és nagyok közösen oldják meg a sok érdekes, mindennapokkal kapcsolatos feladatot, közben pedig sok mindent megtudjanak a hétköznapi környezetünkről, benne az emberi kapcsolatokról. Az együtt kitölthető feladatlapok pedig abban is segítenek, hogy a közös játékon keresztül jobban megismerhessék egymást a játszótársak. Könyvajánló és videós kedvcsináló a folytatásban!
Ez a különleges foglalkoztató közös játékra hívja a gyerekeket és a hozzájuk közelálló nagyobbakat. A játszótárs lehet szülő, nagyszülő, vagy akár idősebb testvér. A legjobb, hogy a mókában mindenki részt vehet, hiszen a füzet kis tulajdonosa mellett több játszótárs is nevesítheti magát az erre fenntartott oldalon. Kicsik és nagyok együtt rajzolhatnak, számolhatnak, írhatnak, de természetesen a lényeg a közös móka és a beszélgetés, hiszen nincs értékesebb a közösen eltöltött, minőségi, tartalmas időnél.
Lakva ismeri meg az ember a másikat - a gyerekeket pedig lehet, hogy játszva
Nagyobb összegben merek fogadni arra, hogy bizonyos fáradtsági szint után sokan folyamodtatok már ahhoz a trükkhöz, hogy a minden harmadik sornál beleásítva meseolvasás helyett inkább a könyvben látható illusztrációkról kérdeztétek a kicsiket. Aztán meg irigykedtek kicsit, amikor sokadszorra is ugyanolyan lelkesedéssel mutogatják végig, hogy az iciri-piciri kismacska mögött látható fán mókus, vagy épp búbosbanka ül-e?
Nem mondom, hogy Giuseppe Mazza Együtt megoldjuk! című foglalkoztatója erre a logikára épít, az viszont biztos, hogy a füzet kitűnő közös időtöltést kínál akár egy lustálkodós vasárnapra, akár egy hétköznap estére. A 64 oldalon játékos formában, közösen írva és rajzolva oszthatunk meg egymással sok mindent, az alapvető tudnivalóktól kezdve, mint az életkorunk, vagy a magasságunk, egészen az álmainkig, hogy ki mi szeretett volna lenni kiskorában, és persze mi lesz majd, ha nagy lesz?
Egyszerű alapötletből nagyszerű szórakozás
Ezek a kérdések persze nem kifejezetten formabontók, szinte naponta elhangzanak a gyerekekkel való beszélgetés közben, ugyanakkor amikor minden ilyen kérdéshez van egy oldalpárunk, ahol akár írásban, akár rajz formájában közösen meg is örökíthetjük a válaszainkat, az szinte garancia a minőségi közös időtöltésre. A feladatok ráadásul kitűnő kiindulási alapot jelentenek könnyedebb és komolyabb beszélgetésekhez egyaránt, hiszen számos témát érint a füzet a kedvenc ételektől a szabadidő eltöltéséig. Ráadásul Anna Cairanti minimalista, de kifejező, játékos illusztrációi, és a kiegészítő képanyag szintén rengeteg apropót szolgáltatnak arra, hogy rákérdezzünk, mit látunk a képen, ismer-e a könyv kis gazdája hasonló tárgyat, cselekvést, foglalkozást, milyen rokon értelmű, vagy épp ellentétes meghatározásokat tud az adott kép témájára, és így tovább.
Néha elég egyszerű kérdéseket feltenni ahhoz, hogy nagyon fontos és értékes válaszokat kapjunk. Ez a foglalkoztató tipikus példája annak, hogyan érdemes egy alapjában véve egyszerű alapötletet szépen és lelkiismeretesen kidolgozni, hogy abból aztán egy bárki számára hasznos és szórakoztató kiadvány szülessen. Az Együtt megoldjuk! tökéletesen megállja a helyét ajándékkönyvként, de kitűnő választás annak is, aki saját gyermekei és úgy általában családja számára keres valamit, ami akár hosszabb ideig is képes lekötni a résztvevők figyelmét, miközben mindenki együtt, aktívan vesz részt a játékban. Nálunk még biztosan sokszor előkerül majd esténként!
Ha tetszett a bejegyzés, kövessetek minket itt, a Facebookon és Instagramon is, hogy a következőről se maradjatok le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.