Nemrég ismerkedtünk meg a Kreul ökofestékkel, amit akkor saját készítésű merített papírjainkon próbáltunk ki. Ez a vízbázisú, burgonyakeményítő alapú, több mint 80%-ban természetes összetevőkből készülő, újrahasznosított anyagokba csomagolt festék számos felületen használható dekorációs célokra, de a természetes anyagok festésekor még inkább inspirációt jelent a gyártása során képviselt szemlélet. Így amikor kitaláltuk, hogy több napos kerékpártúránk előtt kis súlyuk miatt fakorongokból készítünk amőbakészletet az útra, úgy gondoltuk, a Kreul nature természetes színpalettája illik majd az elképzeléseinkhez. Egyszerű x-ek és nullák helyett kicsit elragadott minket a festés öröme, a folytatásban pedig megmutatjuk nektek is, hogy sikerült a készlet!
Amőba, ti-tac-toe, vagy x és 0 néven ismert társasjáték játszható egyszerűen papíron is, de ha magunk készítjük a bábukat hozzá, sokkal személyesebbé tehetjük a készletet. Ez elsősorban a gyerekek számára lehet jó móka, hiszen egy kirándulás vagy tóparti nyaralás során gyűjthetnek hozzá például kavicsokat, amiket kedvükre díszíthetnek akrilfestékkel, vagy éppen Kreul nature ökofestékkel. Így már a "beszerzés" is szórakozás, nemcsak maga a játék, és a szünidőben az ilyesmiből nem lehet elég. A mintákat illetően bőven túlléphettek az x és 0 határain, bábuitokat jelölhetitek a nyári strandkellékektől a pókokig szinte bármivel. Korábbi cikkünk galériájában találtok néhány igazán inspiráló ötletet!
Ti ismeritek ezt a játékot?
Pár szót ejtünk a szabályokról. A játékban résztvevők felváltva lépnek, a hozzájuk tartozó jelet a tábla valamelyik üres mezőjére kell helyezniük. A tábla méretéből következően a lépések száma véges, legfeljebb 9 lehetőségből lehet választani. A játszma alakulásában a véletlennek vagy a szerencsének nincs szerepe, minden a résztvevők döntésein múlik. A játék kétféleképpen érhet véget. Ha valamelyik játékos eléri, hogy az ő jeléből vízszintesen, függőlegesen vagy átlósan három darab egymás mellett legyen a táblán, akkor ő győzött. Ha a táblán nem marad több üres mező, így nincs lehetőség további lépésekre, de egyik játékosnak sincs három jele egymás mellett, akkor a végeredmény döntetlen.
Az alapgondolat az volt, hogy a fakorongokra festünk egy-egy alapszínt, és egyszerű, egységes geometriai mintákkal különítjük el egymástól a két játékos bábuit. De a festés kikapcsoló művelete közben egyre több ötlet érkezett, melyek egymás után felkerültek a korongokra is. Végül annyira egyedi lett a készlet, hogy első ránézésre már nem biztos, hogy mindenki felismeri a játékot, használat közben az ábrák beazonosítása pedig akár nehezítésként is értelmezhető.
A Kreul nature festék szépen terül, emellett nagyon jól fed. A világosabb színeket is nyugodtan felvihetjük a sötétebb felületekre, ráadásul az egymással jól harmonizáló színpalettája is csodás. A Nature kollekció, nevéhez hűen, a színek tekintetében is a természetességet képviseli: az óceán kékje, az eukaliptusz frissessége, a korallzátonyok élénk vöröse, vagy a levendula csodás lilája köszön vissza az üvegekből.
A tartót illetően is követtük a természetesség és hulladékmentesség elvét, egy korábban kiszelektált vászon kosárbetétet alakítottunk át erre a célra. Ez egyben a játéktábla is, a mintát textilfestékkel vittük fel rá. A játéktáblát egyébként akár fel is rajzolhatjátok krétával az aszfaltra, vagy egy bottal a homokba, ha éppen útközben kaptok kedvet a mókához.
Most már azon törjük a fejünket, hogy mi másra használhatnánk fel festett korongjainkat, mert attól tartunk, azért amőbaként nem fogjuk őket évekig forgatni. Ha van egy jó ötletetek, osszátok meg velünk hozzászólásban!
Ha tetszett a bejegyzés, követhettek minket Facebookon és Instagramon is, hogy a következőről se maradjatok le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.