Ha saját készítésű ajándékkal kedveskednénk szeretteinknek, vagy a konyha felújítása költségesebb volt a vártnál, de szeretnénk pénztárcabarát kiegészítőkkel egységes hangulatot teremteni benne - hiszen minden apró részlet számít -, ez az edényfogó kapóra jöhet. Igazán egyszerűen elkészíthető, akár minimális varrótudással is belevághatunk, cserébe jó anyagválasztással egyedi, és a konyha stílusához passzoló darabokat hozhatunk létre. Ha pedig belejöttünk, lehet ez a varrógép melletti bonyolultabb munkák előszobája is.
Foglaljuk össze gyorsan! Két pamutvászon négyzetet varrunk össze az előtte közé fektetett bélésanyaggal, ezt pedig megtoldjuk egy akasztóval. De tekintettel arra, hogy valaki talán most először készít ilyesmit, kitérünk a részletezésre is. Magát a technikát sok minden más elkészítésére is használhatjuk, ne féljük továbbgondolni az alapelvet!
Akár egyszínű, akár mintás anyagot választunk, érdemes 100%-os pamuttal dolgozni, mert a szintetikus szövetek olvadásra hajlamosak lehetnek, ami esetünkben nem elhanyagolható tényező.
Egy darab elkészítéséhez a következőkre lesz szükség:
- olló
- varrógép
- 2 db 23 x 23 cm-es pamutvászon
- 1 db 13 x 5 cm-es pamutvászon
- 2 db 23 x 23 cm-es bélésanyag (pl. vatelin)
A kis akasztóval kezdjük a munkát! Hajtsuk össze a szövetdarabot hosszában ketté, majd a körmünkkel húzzuk meg az élt alaposan! Nyissuk ki és hajtsuk be a külső széleket, hogy az imént megjelölt középső vonalnál találkozzanak. Vasalót is használhatunk, de ilyen pici darabnál nem elengedhetetlen.
Egymásra illesztve ellenőrizzük, hogy a kiszabott darabok mérete egyezik-e. Ha szükséges, igazítsunk, majd forgassuk össze őket úgy, hogy a vásznak színe nézzen egymás felé, a bélésanyagok pedig legyenek kívül, alul és felül is.
Rögzítsük az anyagokat körben gombostűvel vagy csipesszel, majd befelé fordítva, a vásznak közé helyezzük el az akasztót úgy, hogy a két vége nagyjából egy centiméterre kilógjon. Tűzzük meg itt is!
Előre-hátra öltéssel kezdve varrjuk körbe a négyzetet a szélétől nagyjából 0,5-1 cm-es távolságra, majd a kiindulási ponttól 6-7 cm távolságra fejezzük be ugyanúgy előre-hátra öltéssel a varrást! Ezen a nyíláson keresztül fogjuk kifordítani, ezért fontos a megerősített öltés, másképp könnyen kibomlana a művelet során. Mielőtt ezt megtesszük, ha szükséges, a varrást figyelmesen elkerülve vágjuk le a felesleges anyagot a szélekről!
A kifordítást követően a nyílás szegetlen széleit fordítsuk befelé, tűzzük le, majd varrjuk körbe kívülről is a négyzetet! Mivel ez már látszó rész, különösen ügyeljünk, hogy azonos távolságot tartsunk mindenhol a szélektől! Az utolsó lépés kihagyható, de szebb és tartósabb lesz a végeredmény, ha varrástól-varrásig tetszőleges alakzatban, steppelés szerűen mintát öltünk a teljes felületre.
Ha még mindig maradt volna elvarratlan szál, ez a videó is a segítségedre lehet.
Ha már ügyesebben bánunk a varrógéppel, a mintázat a végtelenségig variálható!
Ha tetszett a bejegyzés, csatlakozz te is a Színes Ötletek Facebook-közösségéhez, hogy a következőről se maradj le.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.