A Rayher Hobby Klub soron következő fejezetében egészen hasonló nyuszifigurákat készítettünk, mint az előző részben. Ami miatt mégis írunk róla, az az, hogy egy friss galérián keresztül megmutassuk, milyen trükkökkel tudjátok tovább színesíteni a Raysin öntvényeitek megjelenését! Az alapanyagról már sok szó esett, de a folytatásban ezzel kapcsolatban is találtok egy rövid összefoglalót!
A Raysin öntőpor tökéletes választás, hogy szép, tartós és könnyen kezelhető díszeket alkothassunk, ráadásul egy teljesen természetes alapanyagról van szó, ami akár gyerekek kezébe is bátran adható, ha közös kézügyeskedést tervezünk. A gipszhez hasonló állagú öntőporral a munka nagyon egyszerű, csak vízzel kell összekevernünk és már önthetjük is a legkülönfélébb figurákat és motívumokat tartalmazó műanyag- vagy szilikonformákba. Magától gyorsan és szép felületűre szárad, a kész darabokat ezután festékkel, csillámmal, vagy más technikákkal tovább díszíthetjük. Egyszerűsége révén az öntvénykészítésben kevésbé jártas alkotók vagy gyerekek számára is ideális alapanyag. ITT megtaláljátok az összes cikkünket vele kapcsolatban, gyűjtsetek inspirációt!
AMIRE SZÜKSÉGETEK LESZ:
- Nyuszis öntőforma vagy bármelyik másik tavaszi öntőforma
- Raysin 200 öntőpor
- Beleönthető helykitöltő formák
- Húsvéti tojások fából
- Pigmentpor
- Csőrös ragasztó
- kétoldalas ragasztó
Minden szükséges eszközt és alapanyagot 10 % kedvezménnyel szerezhettek be a Rayher Hobby webáruházában, ha a vásárlás végén érvényesítitek a RAYHERSZ10 kuponkódot!
A Rayher webáruházában már kapható beleönthető helykitöltő formákat az elkészítéskor még nélkülöznünk kellett, ezért a megfelelő méretű tojásokat egy darab, 7-8 mm vastag habfóliából vágtuk ki. Ez volt az egyik trükk, hiszen, ha magatok készítitek el, bármilyen formát beleönthettek Raysin-figuráitokba! Ettől függetlenül a készen kapható változat nagy előnye, hogy pontosan a fatojások méretéhez vannak szabva - máskülönben ezt a munkát nektek kell elvégezni -, így könnyű dolgotok van, ha velük szeretnétek díszíteni a nyuszikat a folyamat legvégén. Bármelyiket is választjátok, a térkitöltőt kétoldalú ragasztóval rögzítsétek az öntőformához, hogy ne mozdulhasson el, amikor a tejfölszerűre kevert alapanyagot beleöntitek!
A másik csavar a színezés volt! Azt már többször említettük, hogy a Raysin utólag festhető például akrilfestékkel, most azonban kipróbáltuk azt is, milyen finom pasztellárnyalatot hozhatunk létre pigmentpor alkalmazásával, akár úgy is, hogy kétrétegű öntvényt készítünk. Ebben az esetben a színeket külön kell kevernünk, és egy kevés száradási idő eltelte után önthetjük rá a következő réteget!
Nagyjából 180 - 240 perc várakozási idő után óvatosan ki is fordíthatjuk a formákból a kész nyuszikat, eltávolítjuk a helykitöltőket és finom csiszolópapírral átcsiszoljuk az éleket! Portalanítás után beragaszthatjuk a fa dekorelemeket és kedvünk szerint továbbdíszíthetjük például tollakkal, jutazsinórral, vagy ahogy szeretnénk!
Mi ezúttal - korábban készített gombás dekorunknál is használt - kéreghasábra helyeztük őket némi moha és egy kedves katicabogár famatrica kíséretében - a rögzítést ragasztópisztollyal oldottuk meg!
Ha tetszett a bejegyzés, követhettek minket
Pinteresten, TikTokon, Facebookon és Instagramon is,
hogy a következőről se maradjatok le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal