Karácsonyi ajándékötleteink sorában nemrég szappanöntéssel foglalkoztunk, mára pedig egy, az eljárás tekintetében nagyon hasonló technikát hoztunk, amivel szintén egyedi és saját kezűleg készített ajándékokat hozhattok létre. Ez nem más, mint a gyertyaöntés, amit most természetes összetételű, lebomló repceviasz és a kamra polcáról elővett üvegeink felhasználásával próbáltunk ki. Gyertyáinkat azzal tettük különlegessé, hogy színezés helyett ásványokkal díszítettük őket. A folytatásban lépésről lépére mutatjuk a tennivalókat.
Amire szükségünk volt:
- repceviasz
- ásványok
- kis méretű üvegek (ha nem találtok a polcon feleslegeset, körülnézhettek ITT is)
- gyertyához való illóolaj
- talpas kanóc
- hurkapálca
A repce Európában is termő megújuló alapanyagforrás, nem mellesleg a méhek megerősítését is szolgálja, így viaszként - azaz a repceolaj hidrogénezett formájában - való felhasználása hatékony és környezetbarát. A repceviasz egy prémium minőségű, vegán növényi viasz, ami nem tartalmaz mérgező vagy állati eredetű összetevőket és kőolajszármazékokat sem. Könnyen és teljesen lebomlik, így a már feleslegessé vált repceviasz komposztálható. Kevesebb korommal és füsttel ég, jó az illatmegtartó képessége, az égési ideje pedig hosszabb, így remek alternatívát jelent a paraffin gyertyák helyett.
Fontos! Bár a repceviasz égési viselkedése megegyezik a paraffin alapú gyertyaviasszal, anyaga jóval lágyabb, ezért kizárólag pohárgyertya öntésére alkalmas, gyertyaöntő formákkal létrehozható tömbgyertyát nem tudunk belőle készíteni.
1. lépés
Vízfürdőben olvasszuk fel teljesen a repceviaszt! Ha szeretnénk, ennél a fázisnál illatosíthatjuk és színezhetjük is a gyertyát. Mi végül levendula illóolajat használtunk, hogy "wellness ajándékcsomagjainkba" kerülő gyertyáink passzoljanak a korábban készített szappanokhoz, de az igazán karácsonyi fahéjas naranccsal is vannak terveink.
2. lépés
A teljesen folyékony viaszt hagyjuk egy kicsit visszahűlni, addig elvégezhetjük a következő feladatot. A kanócok talpát mártsuk a viaszba, és tegyük rögtön az üvegek aljára, így rögzítve őket. Fogjuk a kanócok végét két-két hurkapálca közé, hogy egyenesek maradjanak, miközben rájuk öntjük a lágy viaszt! Ha szükséges, össze is gumizhatjuk vagy celluxozhatjuk őket.
3. lépés
Öntsük a még folyékony viaszt a formákba! Ha ásványokat is terveztünk a gyertyákba, egy centiméterrel alacsonyabbra öntsük a viaszt, mint ahol a tetejét tervezzük. Várjuk meg, míg megdermed az első adag, majd helyezzük el a köveket, és óvatosan öntsünk közéjük - a közben újramelegített - viaszból!
A választásunk az ametisztre esett, ami az egyik legnépszerűbb és legerősebb hatású kő. Az ásványterápiával foglalkozók számos jótékony hatást tulajdonítanak neki, például javítja az agy koncentrációképességét és a hormonegyensúlyt, enyhíti a fájdalmat, segíti az immunrendszert, hatékonyan oldja a stresszt, nyugtató hatású és kiegyensúlyozottá teszi viselőjét. Akárcsak a levendula, hozzájárul a nyugodt, pihentető alváshoz, így párosuk ideális az esti ellazuláshoz - amihez egyébként a gyertyafény önmagában is sokat hozzátesz a téli estéken.
4. lépés
Ha megdermedt a viasz, vágjuk le a felesleges kanócot, és díszítsük az üvegeket, ahogy szeretnénk!
A színeket, illatokat és ásványokat akár kombinálhatjátok is kedvetek szerint!
Ha tetszett a cikk, tartsatok velünk itt, Facebookon és Instagramon is, hogy a következőről se maradjatok le! Hamarosan induló játékunkban a gyertyaöntéshez is nyerhettek alapkészletet, aminek a segítségével ti is elkészíthetitek saját pohárgyertyáitokat. Ha a fa alá már nem is ér oda a csomag, a lassabban telő téli estéken biztosan remek kikapcsolódást jelent majd az elkészítésük, a gyertyafénynél töltött percekről nem is beszélve.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.