Színes Ötletek

a kézügyes blog

Együttműködés a természettel - Ajánló a Permakultúra kézikönyvéhez

szo_keret_01_blog_cimlapkep_1_3.jpg

Azoknak, akik követik a Kint a kertben, kreatívan sorozatunkat, érdekes lehet egy, a Cser Kiadó egyik legfrissebb kiadványa is, ami konkrét példákon keresztül mutatja be, hogyan alakíthatjuk ki kertünket a permakultúra alapelvei, a természetes folyamatokhoz való alkalmazkodás, szűkebb értelemben véve a természetközeli kertészkedés lehetőségei szerint, azaz fenntartható módon, időt és energiát megtakarítva. A folytatásban olvashattok a könyvről, és a permakultúrához kapcsolódó életszemléletről is.


Ulrike Windsperger Permakultúra kézikönyvéből sok mindent megtanulhatunk többek között a talaj minőségéről és fontosságáról, a jelzőnövényekről, a biológiai növényvédelemről, a korszerű komposztálásról. A szerző - aki egyébként a németországi zöld mozgalmak ismert alakja, különböző környezetvédelmi szervezetek alapítótagja - szerint, ha követjük a természet évezredek alatt kialakult törvényeit, mérsékelni tudjuk a klímaváltozást, a növény- és állatfajok kihalását; a természet forrásait használva erősítjük a faji sokféleséget, időt takarítunk meg a kertgondozási munkákban, és hamarosan önmagát fenntartó földi Paradicsommá változik a kertünk.

A permakultúra kezdetei az ausztrál őslakosoktól eredeztethetők. Az állandó mezőgazdaságra, vagyis a fenntartható, évelő növényeket előtérbe helyező gazdálkodásra utaló kifejezést Bill Mollison alkotta meg 1975-ben, a „permanent” és az „agriculture” angol szavakból összeállítva. Mollison Tasmaniaból származó környezetpszichológus volt, aki 1981-ben megkapta az alternatív Nobel-díjat. 

permakultura-kezikoenyv-egyuettmukoedes-a-termeszettel_1.jpg

A mára már az egész világon elterjedt permakultúrás gazdálkodás elve szerint az önmagát fenntartó kertben minden egyes elemet rendszerbe foglalunk, így akárcsak a természetben, a növények, állatok, épületek, a táj, és az ember között tudatosan tervezett kapcsolat alakul ki. A könyvből ehhez a bonyolultnak tűnő, ám annál egyszerűbb módszerekkel kivitelezhető elmélet gyakorlatba ültetéséhez kaphatunk segítséget. Konkrét példákon tanulmányozhatjuk, hogyan alakíthatjuk ki kertünket a permakultúra alapelvei szerint, milyen elemek azok, amikkel érdemes terveznünk, milyen kapcsolatrendszert fedezhetünk fel ezek közütt, és hogyan fordíthatjuk hasznunkra azt? A magunk részéről biztosak vagyunk abban, hogy ez a tudás egyre fontosabb lesz a jelenleg is látható világméretű folyamatokat elnézve. 

A könyv most 15%-os kedvezménnyel vásárolható meg a Cser Kiadó webáruházában, ahol sok más érdekes és hasznos kertészeti könyvet is találtok.

8e8a39c3d59f7cf587a885ef0bbd4c6c7cf7b38d_kincses_facebook_banner.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://szinesotletek.blog.hu/api/trackback/id/tr7317800341

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Nézd meg!

husvet_banner.jpg

Pinterest

pinterest_banner.jpg

colors & ideas

colorsandideas_banner_1.png 

 

Ajánló

nebulo-iskolaszerek-banner-01-01-01.jpg

Színes Ötletek

A Színes Ötletek blogon megtalálsz minden kreatív technikát, hozzájuk gyakorlati tudnivalókat, DIY és környezettudatos ötletek egész arzenálját. Kaphatsz tippeket lakberendezéshez, újrahasznosításhoz, találsz mintákat gyöngyfűzéshez, kötéshez, horgoláshoz, varráshoz, készíthetsz divatos kiegészítőket, dekorálhatod az otthonod, szépítheted a kerted, ünnepi és alkalmi dekorációkat készíthetsz, mindezt egy igazán jó hangulatú közösség tagjaként.

Impresszum

impresszum_1.jpg

süti beállítások módosítása