Ha körülnézünk az otthonunkban, a legtöbb műanyagot bizonyára a konyhában és a gyerekszobában találjuk. Természetesen a tartós és praktikus tárgyaktól nem kell feltétlenül lemondanunk, és ha ki is tűztük ezt a célt, akkor sem egyszerre - azonban kis lépésenként, az elhasználódásuk ütemében sok mindent kiválthatunk valamilyen környezetbarát alternatívával. Különös gondban lehetünk a gyerekek játékainak megválasztásakor, vagy ha ajándékot készülünk adni kisebb rokonoknak vagy a barátok csemetéinek. Legyen a korának megfelelő, de ne legyen belőle másik három ugyanolyan, legyen készségfejlesztő, de ne legyen unalmas, és hosszasan sorolhatnánk tovább a feltételeket. És persze ne is legyen műanyag, nohiszen! Tudjuk, mennyire nehéz a kissé talán túl bőséges kínálatból a megfelelőket kiválogatni. Ráadásul nem is tisztünk, hogy bárki helyett minőségi vagy mennyiségi korlátokat szabjunk, ezért inkább azzal próbáljuk támogatni az elvet, hogy időről időre igyekszünk olyan ötletekre is felhívni a figyelmeteket, amiket otthon fellelhető vagy újrahasznosított alapanyagokból saját magunk készíthetünk.
Míg a nagyobbak azért már akár évekig is kincsként őrizgetik kedvenc játékaikat, addig a kicsiket egy-egy újdonság csak néhány hétig vagy napig hozza lázba, így náluk érdemes bevetni néhány saját készítésű kelléket is! Az öröm nem marad el, cserébe nem kell térdig járnunk a műanyagban három éves korukra. Minden gyakorló szülő tudja, hogy sokszor a legjobb játék egy egyszerű tejesdoboz, vagy PET palack, ennek nyomán most konzervdobozból készíthetünk dobfelszerelést, ami még mutatós is!
Amire szükség lesz: konzervdobozok, mintás textildarabok, bőr, bőrzsinór, ragasztópisztoly, fa pálcák, fa golyók, vatta, lyukasztó és univerzális ragasztó (mellőzhető). Ezeknek a java része természetes anyag, ami talán otthon is fellelhető korábbi barkácsolásaink maradékaként vagy hobbiboltokban könnyedén beszerezhető. A konzervdoboz az egyik legkönnyebben és leghatékonyabban újrafeldolgozható hulladék, hiszen egyszerűen beolvasztható és minőségvesztés nélkül újra és újra hasznosítható, ezért hacsak nem tudjuk valakinek játékként továbbadni, szedjük szét és helyezzük a szelektív gyűjtőbe, ha már nincs rá szükségünk!
1. lépés: Vágjuk méretre a szövetdarabot és ragasszuk a dobozra. Az univerzális ragasztó helyett használhatjuk a ragasztópisztoly is.
2. lépés: Rajzoljuk körbe a bőrön a doboz száját, majd köré még egy, körülbelül 2,5 centiméterrel nagyobb kört, ezután ezt vágjuk ki. Ismételjük meg még egyszer!
3. lépés: Lyukasszuk ki körben a bőrt, ha nincs lyukasztónk, használhatunk egy vastag tűt is.
4. lépés: Fűzzük végig a bőr zsinórt és kössük rá szorosan a doboz tetejére, majd járjunk el ugyanígy az alján is. Egy másik zsinórral átlósan fűzve feszítsük rá a két darabot, ahogy a képen látszik.
5. lépés: A fagolyókból, pálcákból és vattából a ragasztópisztoly segítségével készítsük el a dobverőket.
6. lépés: Alakítsuk meg a családi ritmusszekciót és mókázzunk egy nagyot a vidám dobfelszereléssel!
Tipp: A szövetdarabokat akár egyedi mintával is elláthatjuk, ha ecsettel texilfestéket hordunk fel rá különféle alakzatokban!
Képek forrása: abeautifulmess.com
Ha készítettél már hasonlót és szeretnéd megmutatni, szívesen látjuk a Facebookon, a Színes Ötletek Alkotói Csoportjában!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.