Ebben a bejegyzésben egy olyan ötletet mutatunk meg nektek, amit egy kis kreativitással és ügyességgel minden kisgyerekes anyuka - vagy apuka - elkészíthet csemetéjének. A saját kézzel barkácsolt kiskonyha kedves meglepetés a piciknek, érdemes kipróbálni!
Játékkonyhát egy régi bútordarabból, akár egy ütött-kopott hokedliből is készíthetünk, amit előtte érdemes alaposan lecsiszolni. Alapozás előtt pedig pormentesítsük a felületet, hogy megfelelő legyen a tapadás.
Luca napja - december 13.
Magyar nyelvterületen „gonoszjáró nap”-nak is tartják, ezen a napon különösen a boszorkányok rontása ellen kell védekezni. Hagyományosan ezen a napon kezdték el készíteni azt a háromlábú széket, melyet Luca székének hívtak. Készítésének szigorú kritériumai voltak - a széket tizenkét fajta fából kellett kifaragni, szögek helyett fa ékeket kellett használni, és tizenkét napon át kell dolgozni rajta, hogy szentestére elkészüljön - amit be kellett tartani ahhoz, hogy a hiedelem szabályainak megfeleljenek. Minden nap csak egy kicsit volt szabad rajta munkálkodni, innen ered a mondás, ha valamit nagyon lassan készítünk, hogy olyan lassan készül, mint a Luca széke. December 24. estéjén a széket elvitték az éjféli misére, és aki felállt rá, az meglátta, hogy ki a boszorkány.
A hokedli lábaira kívülről lehet ráerősíteni a kiskonyha oldalát, ami lehet faforgácslap, deszka, vagy rétegelt lemez is. A sütő ajtajának nyitását zsanérokkal lehet a legpraktikusabban megoldani. A felszerelt elemeket is alapozzuk le.
Ezután jöhet festés! Ehhez használhatunk színes akrilfestéket, mert vízbázisú - emiatt nincs kellemetlen szaga -, és gyorsan szárad, száradás után pedig lemosható, tisztítható felületet kapunk. A főzőlapokat készíthetjük színes dekorgumiból, vagy faforgácslapból, rétegelt lemezből.
A konyha fogantyúi barkácsáruházban beszerezhetők, ezekhez is használjunk akrilfestéket, akárcsak a főzőlapokhoz! A kiskonyhát lehet még díszíteni csipkével, textillel, sőt fafigurákkal is, ahogy kedvünk tartja!
Ötlet, fotó és kivitelezés: Agness Design
Te készítettél már saját kezűleg gyerekjátékot kidobásra szánt régi, kopott használati tárgyak megmentésével? Ha igen, mutasd meg nekünk a Színes Ötletek blog alkotói csoportjában!
További színes ötletekért csatlakozz te is a Színes Ötletek Facebook-közösségéhez!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.