Holnap meggyújthatjuk az első gyertyát az adventi koszorún, ezzel olyan bensőséges és szeretetteljes időszaka kezdődik az évnek, amire most - amikor mindannyian nehéz napokat élünk, néhányan szeretteinktől kényszerűen távol - még fontosabb figyelnünk. Talán az idei karácsony másképp telik majd, mint azt korábban megszokhattuk, de csak rajtunk múlik, mit hozunk ki a lehetőségeinkből. A magunk részéről szeretnénk a lehető legtöbb kézügyeskedős és barkácsolós ötletet megmutatni nektek, hiszen kreatívan jobban telik az idő, az elkészült alkotásokkal pedig örömöt okozhattok magatoknak, szeretteiteknek, és persze az energiabomba gyerekek számára is mindig jól jön pár feladat. A hosszabbra nyúlt bevezető után ma egy adventi koszorút mutatunk nektek, amit - jó esetben - otthon megtalálható holmikból is összeállíthattok, így különösen jól jöhet akkor, ha nem akartok rendelni vásárolni, vagy épp nincs idő egy bonyolultabb darab elkészítésére. Részletek a folytatásban!
A koszorú alapja egy kuglófsütő forma, ami a legtöbb háztartásban megtalálható, a dekorációs kellékeket - akinek nincs bőséges gyűjteménye - egy rövid levegőzés alkalmával összeszedhetitek a természetben, az erdőben vagy a kertben. Gyűjtsetek zöld ágakat, száraz gallyakat, terméseket, bogyókat, tobozokat! Az egyetlen kevésbé kézenfekvő anyag a habtégla, de aktív kreatívkodók esetében esélyes, hogy szintén akad a háznál, mi legalábbis mindig a korábbi koszorúkból és egyéb szétszedett dekorációkból. A felsoroltakon kívül természetesen szükség lesz még négy gyertyára is. A rögzítésekhez ragasztópisztolyt készítsetek elő, és kezdődhet az alkotás!
Az adventet az 5. század óta tartják számon, a karácsony ünneplésével együtt terjedt el, így össze is tartozik a két fogalom: advent és karácsony, a felkészülés és az ünneplés. Az advent a keresztény kultúrkörben a karácsonyt megelőző negyedik vasárnaptól karácsonyig számított időszak. Első vasárnapja idén november 29-re esik, ez egyúttal az egyházi év kezdetét is jelenti. Jellegzetes jelképévé vált az adventi koszorú, négy gyertyáját a négy vasárnapján szokás meggyújtani.
A tűzőhabból vágjatok négy tömböt úgy, hogy jól illeszkedjenek a formába és véssétek ki a gyertyák helyét is!
Szúrjátok a gyertyákat a kialakított helyre! Ha szükséges rögzíteni, használjátok a ragasztópisztolyt!
A gyertyák színe manapság bármilyen lehet, de hagyományosan egy kivételével lila - ez a szín a bűnbánat és a megtérés jelképe. A meggyújtás sorrendjében a harmadik gyertya rózsaszín, ami a küszöbön álló ünnep fölött érzett örömöt, valamint Mária anyai örömeit szimbolizálja.
Rendezzétek el a dekorációt a gyertyák körül, kezdjétek a zöld ágakkal, utána a termésekkel! Ezután töltsétek ki a látható hézagokat, majd utolsó lépésként ragasztópisztollyal rögzítsétek őket a végleges helyükön!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.