Itt a befőzési szezon, ilyenkor bizony minden alkalommal sorra kerül egy kevéssé kedvelt teendő, az év közben gyűjtött üvegek átválogatása, rendszerezése, tisztítása. Mindig akad néhány, amelyek alakjuk, méretük vagy állapotuk okán nem felelnek meg a lekvároknak, befőtteknek. Ezeket sem kell kidobni, tárolhatunk bennük bármi mást! Erre mutatunk most egy tetszetős példát.
Amit csak lehet, műanyag csomagolás helyett üvegben veszek meg, így nem nagyon van gondom a befőzési szezonban, mibe is töltsem az ízletes kincseket. Mivel a lekvárok befőzéséhez tartósítószereket általában nem használok, ezekhez inkább a kisebb üvegeket veszem elő - praktikus, ha nem kell túl nagy adagot egyszerre nyitva tartani. Így a nagyobb üvegeknek - amik megmaradnak a savanyúságok és a befőttek után is - inkább más funkciót keresek, mielőtt még a szelektív gyűjtőbe száműzném őket. Merjük a konyhán kívül is hasznosítani őket! Készíthetünk belőlük többek között könnyen tisztítható, praktikus tárolót a fürdőszobába az olyan apróságoknak, amelyek után ezek hiányában sokszor csak idegesen kutakodnánk valamelyik fiók mélyén.
Első lépésként mossuk ki az üvegeket és távolítsuk el a címkéket. Itt a régi, jól bevált módszeren kívül - miszerint állítsuk vízbe, míg le nem ázik a papír, majd a maradék ragasztót súroljuk le sebbenzinnel vagy körömlakklemosóval - próbálkozhatunk környezetbarátabb megoldással is. A mosogatót töltsd fel a legmelegebb csapvízzel, abban oldj fel 1-2 dl mosószódát! Tedd bele az üvegeket nagyjából fél órára, majd dörzsöld le a címkéket! Hacsak nem valami durván erős ragasztóval akadtál össze, mindkettőt el tudod távolítani egyszerre.
A tetőket fessük le ezüst színűre, majd száradás után feketére! Ha a második réteg is megszáradt, csiszolópapírral nagyon finoman csiszoljuk meg, így az ezüst is előtűnik. Mondhatnánk antikolásnak, de maradjunk annyiban, hogy ez annak az instant verziója. A fogantyúkat beszerezhetjük hobbi - vagy barkácsboltokból, de dolgozhatunk azokkal is, amik esetleg egy korábbi bútorfelújítás után megmaradtak vagy páratlanul tengődnek. Fúrjuk ki a tetőket középen a fogantyúk szárának megfelelő méretű fúrószárral, rögzítsük őket anyacsavarral, és ha szükséges, vágjuk le a fölösleget a szár hosszából! Töltsük fel az apróságainkkal és helyezzük el egy stílusban hozzáillő polcon!
Forrás: refreshliving.us
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.