Ugye mindenkinek ismerős a tátika? A csákó és a hajó után talán a legegyszerűbb hajtogatási technikával elkészíthető gyerekjáték, ami szinte minden általános iskolás kezében legalább egyszer felbukkan valamilyen vicces figura, esetleg offline döntéshozó vagy jövendőmondó alkalmazás alakjában. A jópofa minták segítségével felturbózhatjuk ezt az alapötletet, hogy gyermekeink egész állatkerteket hozhassanak létre, miközben nem mellékesen remekül szórakozhatnak. Színes papír, olló és ragasztó csupán a szükséges eszközarzenál, de zsírkrétával és filccel kiegészítve akár meg is lehet rajzolni bizonyos részleteket vagy az egészet.
A négyzet alakú lapot hajtsuk kétszer félbe. Az egyik sarkát hajtsuk be pontosan középre, majd ugyanígy járjunk el a másik hárommal is, ezáltal újra négyzetalakot kapunk. Fordítsuk át a papírt a túloldalára és ismételjük meg a az előbbi hajtást mind a négy sarokkal a középvonalig. Alulról benyúlva a fülek alá az ujjainkkal így már tudjuk nyitni és zárni.
Most jön csak az igazi móka! Találjuk ki előre, milyen állatokat szeretnénk megvalósítani, és aszerint válasszuk ki a papír színét, mintázatát, struktúráját. Az arcokat eltérő színű papír felragasztásával vagy rajzolással alakíthatjuk ki, ahogy a szemeket is, de utóbbi esetben tehetünk fel öntapadós, készen kapható műanyag szemecskéket is. Az összes olyan részt -füleket, farkincát, szarvakat-, ami kilóg a négyzet adta formából, utólag ragasszuk hozzá.
Mutatunk néhány sablont, ami alapján előre rá tudjuk ragasztani ezeket a kiegészítő formákat a színes lapunkra, de ezeket akár ki is nyomtathatjuk. Azért azt ne felejtsük, a saját alkotás mindig nagyobb öröm, szuper kikapcsolódás és fejleszti a kreativitást.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.