Szülőként pontosan tudom, hogy a szünidő alatt bizony nem kis kihívás pár órára lekötni gyermekeinket. Hiszen a nyár nem mindig a csobbanásról, strandolásról és a pihenésről szól. Mi sok időt töltünk itthon is a szünet alatt, s amíg ez az idő nekünk felnőtteknek sokszor a munkáról, a ház körüli tevékenységekről, és a háztartásról szól, a gyermekek hajlamosan unatkozni, órákig tabletezni vagy éppen nyúzni a szüleiket valamilyen tevékenység vagy kaland kapcsán. Ezt az időt valamilyen kreatív tevékenységgel is kitölthetjük, erre mutatok most néhány klassz ötletet nektek!
A házi készítésű gyurma mindig beválik, többféle változat körül mindenki megtalálhatja a neki leginkább tetszőt. Receptgyűjteményemet itt találjátok.
Mókás és gyümölcsös, mindez legyezőként! Mindenki elkészítheti a kedvencét!
Kagyló- és csigahéjakból rettentő jópofa figurákat készíthetünk.
Pörgettyű saját kezűleg. Az élmény garantált, kicsit technikásabb is a manapság olyan divatos fidget spinnernél.
Mini akvárium a megunt figurákból. A különféle -nálunk csak egyszer használatos- kinder tojásos és mekis figurák épp jók erre a célra.
Bábszínház, fakanálból, spatulából (jégkrémes pálcikából) is elkészíthető.
Egy pici kedvesség. A kavicsfestés egyszerűbb változata a feliratozás. Ezt megtehetjük kedves, szívhez szóló kis üzenetek formájában is, hisz mindenkinek jár egy csipet boldogság.
Ékszerek természetes alapanyagokból. Friss levekből, préselt virágokból, magokból és termésekből is dolgozhatunk.
Nálunk ez a tuti sláger az idén. Először a hittantáborban találkoztunk vele még a nyár elején, azóta futószalagon gyártjuk.
A tűzokádó sárkány! Háztartási papírtörlő gurigájából, színes papírból, krepp-papírból és néhány pomponból állítható össze.
Különféle ragacsok. Ezekkel régóta szemezünk, bár nem próbáltuk még ki. Az alapanyaglistákat tanulmányozva picit bizonytalan vagyok, főleg az Elmer's ragasztó kapcsán, mert ez itthon kevéssé beszerezhető. Aki próbálta, vagy alternatív alapanyagokkal helyettesítette, ne tartsa magában, kommenteljen ide a tapasztalatokról, nagyon kíváncsi vagyok.
A másik nagy nagy kedvencünk, ha nektek is adott egy nagyobb betonfelület, mindenképpen próbáljátok ki, garantált szórakozás.
További vegyes ötletek, a gyűjtőoldalakra kattintva részletesebben is megnézhetitek:
Forrás: pinterest
Ha tetszett a bejegyzés és hasznosnak találtad, kérlek, oszd meg az ismerőseiddel is, megtisztelsz vele!
Csatlakozz te is a Színes Ötletek Facebook-közösségéhez, hogy első kézből értesülj a legfrissebb színes ötletekről! Ha még több kreatív ötletere szomjazol, kövess a Pinteresten is.
Iratkozz fel YouTube csatornámra, és nézd meg a legfrissebb videóimat is.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.