Ha farsangi szezon, akkor nekem egyértelműen a velencei stílusú álarcok a nyerők. Idén egy csupa aranyba öltözött, fekete tollakkal megspékelt darabbal készülök. Nézzétek meg, hogyan készítettem!
Anyagok, eszközök (felsorolt alapanyagokra kattintva további információkat olvashatsz róluk):
- Papírmasé álarcalap
- Akrilfesték, arany színű
- 3D-s kontúrozó , aranyszínű
- Aranyszínű brokátszegély
- Ragasztópisztoly
- Fekete pihetoll
- Patina, gesztenyebarna
- Öntapadós félgyöngyök, 5 mm-es
- Csillámpor, aranyszínű
Elkészítés:
A fehér színű papírmasé álarcalap legnagyobb előnye, hogy nem kell alapozni, egyből rá lehet kenni az alapszínt. A felülete pedig tökéletesen egyenletes, álom volt rá dolgozni. Eddig mindig hagyományos papírmaséra dolgoztam, ami azért néhol púposabb volt, nem beszélve a viszonylag sötét alapszínéről, amit sokszor csak 2-3 réteg fehér alapozóval lehetett tökéletesen eltüntetni (közben meg várni, hogy megszáradjon a festék, mikor az ember alig fér a bőrébe az alkotásvágytól... Ismerős valakinek?). Szóval ezeket a lépéseket kapásból átugrottam, egyből kenhettem az aranyat. Kellett két réteg, hogy teljesen egyenletes legyen, na de addig tervezgettem papíron az indás mintát.
Tehát, miután megszáradt az aranyszínű festékréteg, felragasztottam a pisztollyal a brokátszegényt körben az álarc peremére. Valamiért kevésnek tűnt, ezért megismételtem ezt a lépést, azaz még egyszer körberagasztottam a peremet a szegéllyel, úgy hogy a második réteg azért kilátszódjon az első alól.
A szegély színével sem voltam teljesen elégedett (picit elütött az álarc alapárnyalatától), ezért ugyanazzal az aranyszínű akrilfestékkel átfestettem. Sokkal szebb lett így, persze azért itt-ott látszik az eredeti színe is, de pont ez a varázsa, nem kell teljesen egységes árnyalatúnak lennie, inkább az összhang a lényeg.
Ezután a félgyöngyöket átkentem folyékony ragasztóval (ezt ecsettel vittem fel, hogy ne folyjon szét), majd a még nedves ragasztóra aranyszínű csillámport hintettem. Amikor megszáradt, az maszk homlokára ragasztottam. Bár öntapadós a félgyöngy, azért a ragasztást pisztollyal is megerősítettem.
Forgattam, nézegettem egy darabig, majd nekiálltam a kontúrozásnak (mindig nagy levegőt veszek előtte, mert azért ennél a fázisnál figyelni kell, ha itt hibázik az ember, az elég macerás javítgatni, ráadásul engem nagyon ki is zökkent a munkából). A 3D-s kontúrozóhoz a gyártó mellékelt egy szűkítőfejet, amely új lehetőségeket is megnyitott előttem. Először szűkítőfej nélkül használtam a nagyobb, terjedelmes alapmotívumhoz. Miután megszáradt ez a réteg, az apróbb, finomabb mintákat már a szűkítőfej segítségével vittem fel. A kész mintát finoman átdörzsöltem barna patinával, így megtörtem kicsit a tömör arany színhatást, picit visszafogottabb, elegánsabb lett az egész. Miközben vártam, hogy ez a réteg is megszáradjon, a pihetollakból próbáltam kirakni a díszítést. Ezeket pedig egy pillanat alatt felragasztottam a ragasztópisztollyal.
További farsangi kellékeket és alapanyagokat találsz ITT!
Még egy színben passzoló kalapgumit kell beszereznem, és tökéletes lesz.
Ha tetszett a bejegyzés, csatlakozz a Színes Ötletek Facebook közösségéhez, hogy ne maradj le a következőről sem.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.