Régóta tervezem, hogy megmutatom nektek ezt a mintát, amit már pár évvel ezelőtt készítettem, de a leírás elkészítését mindig halogattam. Ennél a darabnál vettem a kezembe először a Miyuki cég delica gyöngyeit, és azóta le sem tettem. Nem győzöm dicsérni, és nem véletlenül.
A legprecízebb gyöngyök a Földön, a méretükhöz képest nagy furatuknak köszönhetően pedig a fűzőszál sokszor átvezethető rajtuk. A színek és a bevonatok sokfélesége pedig lélegzetelállító, némelyik árnyalat szinte már gyűjtői fogalmat képvisel. Az áruk ennek megfelelően akár a sokszorosa is lehet egy hagyományos kásagyöngynek, de aki már próbálta, az tudja, hogy ennek ellenére megéri (itt még olvasgathattok erről a gyöngyfajtáról). Amióta a Színes Ötletek webáruházban elkezdtünk gyöngyöket is forgalmazni, szívügyem volt, hogy a választékunkat a Miyuki delica gyöngyök is kiegészítsék. Egyszóval a magam részéről a Miyuki delica mellett teszem le a voksomat, ajánlom, hogy próbáljátok ki, bármelyik fűzésminta átültethető erre a gyöngytípusra.
Anyagok
Miyuki elica gyöngy 11/0-ás méretben, három, tetszés szerinti különböző árnyalatban.
A webáruház teljes választékát ITT találjátok.
Az itt látható változat a következőkből készült:
- Miyuki delica 11/0 lüszteres átlátszó sárgászöld
- Miyuki delica 11/0 metál olajzöld
- Miyuki delica 11/0 irizáló metálarany
- 12 db 4 mm-es Swarovski olívazöld kúpos gyöngy
- 0,25 mm-es gyöngyfűző damil
Elkészítés
Karkötő
A karkötő összesen 12 db háromszögből épül fel, először ezeket készítsük el. Háromszögenként kb. 50…60 cm damilra lesz szükségünk, így elég hosszú rész marad az elemek összedolgozásához is. Első lépésben vegyünk fel 15 db gyöngyöt a damilra (négy arany - egy olajzöld sorrendben háromszor egymás után), majd alakítsunk kört az elsőként felvett két aranyszínű gyöngyszembe visszafűzve. Most vegyünk fel újabb két arany gyöngyöt és fűzzünk vissza a következő arany gyöngybe (1. ábra). Ezután egy olajzöld gyöngyöt vegyünk fel, visszaöltve az olajzöld gyöngybe, majd egy újabb olajzöld gyöngy következik az aranyszínű gyöngybe visszafűzve (2. ábra). Most ismét két aranyszínű gyöngy következik, innentől az előbbiekben leírtak szerint folytassuk a fűzést, amíg körbeérünk (3. ábra). Ahogy elkészültünk az első körrel, már szépen kialakul a mintánk háromszög formája. Addig folytassuk a fűzést, amíg az aranyszínű gyöngyökből álló heringöltéses oszlopok hat szem magasak lesznek (4. ábra). Az háromszög egyik oldalán az utolsó sor sárgászöld gyöngy középső szemét hagyjuk ki (és öltsünk vissza a már felfűzött sorba, így elrejtjük a damilt), itt lesz a helye a Swarovski gyöngynek. Ahogy körbeértünk az utolsó sorral, bújtassuk vissza a damilt a kihagyott gyöngyszemhez és fűzzük fel a Swarovski gyöngyöt is. Ugyanezzel a technikával készítsünk összesen 12 háromszöget. Kapoccsal együtt ez a karkötő 17 cm hosszú lesz, amennyiben hosszabbat szeretnénk, több háromszöget készítsünk. Most az elemek összedolgozása következik. Az első háromszög egyik oldalára vegyünk fel egy plusz sort (4. ábra, szaggatott vonallal jelölt), majd a második háromszög egyik oldalával dolgozzuk össze. Figyeljünk rá, hogy a háromszögek a megfelelő irányba álljanak, az egyiknél a Swarovski gyöngy lefelé a másiknál felfelé nézzen. Ha kész az első két háromszög összedolgozása, ugyanígy folytassuk a többivel. A második háromszög még szabadon maradt oldalára újra vegyünk fel egy plusz sort, majd dolgozzuk össze a következővel. A karkötő kapcsa gyöngykapocs, a háromszöges fele ugyanúgy készül, mint a karkötő elemei, csak most nem 15 hanem 21 szemmel kezdjük a fűzést. A színeket tetszés szerint alakítsuk ki, a képen oldalanként azonos színű a kapocs. Az ellenpárja 12 szem magas és hat szem széles peyote négyzet. A négyzet első és utolsó sorát dolgozzuk össze, így egy hengert kapunk, melyet néhány szem gyönggyel illesszünk az ékszerhez.
Nyaklánc
A medál a karkötőhöz hasonlóan készül, itt összesen hat háromszöget készítsünk. A Swarovski gyöngynek ne hagyjunk ki helyet, vegyük fel a középső sárgászöld gyöngyöt is. Az összedolgozás is ugyanúgy, plusz sor fűzésével készül, ennél a mintánál viszont nem sorba, hanem körbe haladva fűzzük egymáshoz az elemeket, így kapjuk meg a virágmintát.
Ha tetszett a bejegyzés, csatlakozz te is a Színes Ötletek Facebook-közösségéhez, hogy a következőről se maradj le.
Ha még több kreatív ötletere szomjazol, kövess a Pinteresten is!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.