A legtöbb gyerek imádja az állatokat, így kiváló szórakozás lehet számukra, ha ők alkothatják meg saját kedvenceiket. Ilyenkor a fantáziájuk is dolgozhat kicsit, hiszen látványos módszereket próbálhatnak ki a természethűség kötelezettsége nélkül. Elő az ollóval, a ragasztóval, a színes papírokkal, meg mindennel, amit még rejt a fiók! Ma akváriumot készítünk - amit a közelgő víz világnapja alkalmából is elkészíthettek.
Egy alapötletet részletezünk most, de a cikk végén a galériában még számos jobbnál jobb díszítési megoldás szolgálhat inspirációul. Amire szükség lesz: egy nagyméretű gabonapelyhes, vagy más otthon fellelhető kartondoboz, színes kartonpapír, kagyló, kinetikus homok, szemes matrica, zsenília drót, türkizkék festék, ezüst festék, kavicsok, damil, papírvágó szike - vagy ahogy sokan ismeritek, sniccer - , ragasztópisztoly, olló. Ez így elsőre kicsit soknak tűnhet, de ne ijedjünk meg, a dobozon kívül voltaképpen bármi elhagyható és helyettesíthető, a leírásban erre még külön kitérünk. A lényeg pont az lenne, hogy minél inkább a kreativitás nyerjen teret, és merjenek a gyerekek más anyagokhoz, eszközökhöz is nyúlni, hogy elérjék a kívánt hatást.
1. Először rajzoljunk fel a doboz frontján egy nagyjából 1,5-2 centiméteres keretet, majd szikével vágjuk ki a közepét. Ennél a pontnál, hogy elkerüljük a baleseteket, felnőtt segítsége szükséges.
2. Most fessük a doboz belsejét türkizkék, a külsejét ezüst színűre, hogy eltüntessük a feliratokat és hogy minél inkább hasonlítson egy akváriumra. A külső részre ehelyett ragaszthatunk például alufóliát is, a belső részre pedig színes papírt, de akár mindenhol be is vonhatjuk a dobozt papírral.
3. Most díszíthetjük az akváriumot, ahogy tetszik! A köveket ragasztópisztollyal, szintén szülői vagy nagyobb testvéri segítséggel az aljára ragasztjuk. Ez nemcsak dekorációs célt szolgál, hanem le is súlyozza a dobozt, hogy ne boruljon fel egykönnyen. A hátteret alakítsuk ki kinetikus homokkal! Bár ez manapság kedvelt anyag, mégsem található minden háznál, szóval nyugodtan helyettesítsük ragasztóba szórt sima homokkal, sóval, apró magvakkal vagy gabonafélékkel. A növényeket zsenília drótokból alakítjuk ki, az aljukat kagylók mögé rejtve, ha akad néhány darab egy korábbi nyaralás emlékeként. Itt is van alternatív lehetőség: rajzolhatunk, kivághatjuk a formákat színes papírból, mindenféle maradék anyagból, textilből, szalagokból vagy akár csokipapírból. Ollózva egymásra rétegezhetünk felületeket, ahogy csak a kedvünk tartja. A nehezebb anyagokat rögzítsük ragasztópisztollyal, a többi esetben megfelel a papírragasztó is.
4. Színes kartonból vágjuk ki a halacskákat! Minél élénkebb színeket választunk, annál jobban fog mutatni a kék háttér előtt. Rajzoljunk vagy ragasszunk nekik szemeket. Képzeletünket itt is szabadjára engedhetjük, csak lapozzátok végig a képeket! A gomboktól kezdve a krepp papíron át az origamiig bármilyen anyagot használhatunk, majd tetszés szerint díszíthetjük azokat.
5. Ragasszunk különféle hosszúságúra vágott damilt vagy cérnát a halak hátuljához és rögzítsük a doboz tetejéhez. Ez volt az utolsó lépés!
Mielőtt nekilátnátok, a galériában nézzetek meg még néhány remek ötletet a kivitelezéshez! Kész munkáitokat pedig szívesen látjuk a Facebookon, a Színes Ötletek Alkotói Csoportjában!
A képek forrása: thebestideasforkids.com, pinterest
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.