AZ UNESCO Yehudi Menuhin, amerikai hegedűművész és karmester kezdeményezésére nyilvánította október 1-jét a zene világnapjává. Egy nap az évben, amelynek főszereplője a zene. A világ minden pontján koncertekkel és különféle műsorokkal emlékeznek meg az emberiség szavak nélküli közös nyelvének jelentőségéről, a zeneművészet legnagyobb alakjairól. Az ünnepléshez sok más érdekes program is kapcsolódik a hangszerbemutatóktól kezdve a kézműves hangszerkészítésig.
Az ezerarcú muzsika embereket és kultúrákat képes közelebb hozni, de meg kell becsülnünk a csöndet is, aminek fontos szerepe van az életünkben, békét, nyugalmat hoz és az elgondolkodásnak ad teret. Reméljük, hogy mindannyian eltölthetünk néhány pillanatot akár teljes csendben, akár kedvenc zenéinkkel, kicsit elgondolkodva az olyan értékeken, mint a szeretet, a béke, a kapcsolat, az összetartozás és az együttérzés.
Megemlékezésül Menuhin szavait idézzük.
„Szavakkal már nagyon sokszor visszaéltek, különösen a korunk társadalmában egyre növekvő tudatlanság következtében. A zene azonban továbbra is módot ad arra, hogy az emberek ma is megértsék egymást, amikor az emberiségtől a múlt előítéletei távolabb állnak, mint valaha, de megerősödve kerülnek előtérbe azok az örök értékek, amelyek mindig részét képezték bármely nép minden művészi megnyilvánulásának.”
Ezen a felvételen Stéphane Grappelli francia dzsesszhegedűssel közös előadását hallhatjátok.
A zene a káoszból rendet teremt, a ritmus a széttartót egységbe fogja, a melódia a megszakítottat folytonossá varázsolja, a harmónia az össze nem illőket összeegyezteti.
Mi a magunk módján azzal ünneplünk, hogy egy igazán színes és ötletes hangszert mutatunk nektek! Egy Burls Art néven futó művész egészen meglepő anyagokból és módszerekkel gyárt valódi, működő gitárokat, nagyszerűen illusztrálva, hogy akárcsak a zenének, a kreativitásnak is csak a képzelet szabhat határt. Mindannyian tudjuk, hogy a színes ceruza rendkívül sokoldalú eszköz, de azért valószínűleg ti sem gondoltatok rá minden nap hangszerek alapanyagaként!
Korábbi bejegyzésünkben összegyűjtöttünk néhány - a fentinél jóval egyszerűbben elkészíthető - példát az elfaragott ceruzadarabok kreatív felhasználására, ha kedvet kaptatok volna hozzá, próbáljátok ki! Az ékszerektől a képkeretig számos különleges, új dolgot hozhattok létre a kidobásra szánt apróságokból.
Ha tetszett a cikk, kövessetek minket Facebookon és Instagramon is, hogy a következőről se maradjatok le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.