Sosem szerettem a csörgő-zörgő műanyag zacskót, egyébként sem, de mikulás csomagként főleg nem. Néhány perc, jobb esetben nap után a szemetesben köt ki, ha egyáltalán kibírja addig a gyenge anyag és alig fér bele valami. Szeretem magam összeválogatni a belevalót is, bár meggondoltan, ésszerű keretek között vásárolunk, de a készen, megtöltve kapható csomagok többsége olyan silány minőségű édességeket tartalmaz, hogy inkább nem ajándékoznám, még ha kedvező is az ára. Idén úgy döntöttem, nem csak a belsőt, de a külsőt is magam készítem. Bár van egy réges-régen vásárolt filc zsákunk, amit használunk is évről évre, mégis úgy gondoltam, idén készítek egy kevésbé merev verziót, azt pedig inkább csak a dekorációba építem be ezentúl. Aki csak alapszintű varrótudással rendelkezik - akárcsak én- , az is nyugodtan olvasson tovább!
Most is fontos szempont volt, hogy korábbi szabásokból megmaradt és hasonló célokra félretett anyagokból dolgozzak, így ki sem kellett tennem a lábam a házból, hogy megvalósíthassam ezt a projektet, a háztartási hulladékcsökkentés elkötelezett támogatójaként és gyakorlójaként pedig különösen jó érzéssel töltött el, hogy sem az elkészítéssel, sem a használattal nem termeltem szemetet. A leeső pici darab vásznak 100%-os pamutként mehettek a komposztálóba, a zsákokat pedig évekig fogjuk használni, és remélhetően azok is, akik kapják majd.
Ha hasonlóra adod a fejed, a következő lépéseket kell végrehajtanod. Először is válaszd ki az anyagokat, amiből dolgozni fogsz, majd szabd ki a kívánt méretet. Én 22x35 centiméteres téglalapokat vágtam, összesen 4 darabot, mindkét színből kettőt. A bújtatókhoz is szükség lesz még két 5x22 centiméteres kis darabra. Velük érdemes kezdeni a műveletsort. Hajtsd be és vasald le, a két rövid oldalt szegd, majd varrd rá a hosszú oldalakon a külsőnek szánt anyag színére.
Ezután mind a külső, mind a belső anyagoknál hasonlóan járj el. Fordíts őket a színükkel egymásra, és visszáján varrd körbe őket, egy rövid oldalt nyitva hagyva. Akár így is hagyhatod, de ha a sarkoknál körülbelül 4 centimétert levarrsz, majd levágod a fölösleget, akkor a zsákodnak talpa is lesz. Mérd ki a távolságot, hogy mindkét anyagnál ugyanúgy járj el!
Amikor ezzel megvagy, a belsőnek szánt anyagot fordítsd ki a színére, és igazítsd bele a külső részbe úgy, hogy az még kifordítva van. A sarkoknál különösen figyelj, hogy pontosan illeszkedjenek. A zsákok nyitott száját rögzítsd egymáshoz gombostűvel vagy csipesszel és varrd körbe úgy, hogy kihagysz egy nagyjából 7 centiméteres részt, ezen a nyíláson keresztül kell kifordítanod. Így fog kinézni, ahogy a képen látod!
Igazítsd bele a bélést a külsőbe ismét, de most mindkettőnek a színét látod! Varrd körbe a tetejét, ezzel lezárva a kifordításnak hagyott szakaszt is. Már csak annyi dolgod maradt, hogy belefűzz egy zsinórt és használatra kész! Mivel nekem maradt egy kis darab a bújtató anyagából, abból varrtam egy szegett négyzetet a végére, de ha csak egy csomót kötsz rá, vagy egy nagy gyönggyel, fagolyóval díszíted, az is tökéletes.
Ha tetszett a bejegyzés, csatlakozz te is a Színes Ötletek Facebook-közösségéhez, hogy a következőről se maradj le!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.