Korábban már mutattunk nektek egy technikát arra, hogyan lehet gyertyaviasz segítségével kopottas felületet elérni: IDE kattintva meg is nézhetitek. A gyertyaviasz alkalmazását viszont felváltja a Vintage Effect Medium, amivel sokkal könnyebben is lehet dolgozni!
Azt biztosan tudjátok, hogy az akrilfesték száradás után nem csiszolható. A Vintage Effect Medium segítségével viszont azzá válik! A művelethez válasszunk egy világosabb és egy sötétebb festékárnyalatot.
Elsőként azt a színt kenjük fel, ami majd a visszakoptatás során látszani fog. Célszerű a sötétebb árnyalatot választani! Ezután nincs más dolgunk, mint a folyékony Effect Mediumot felvinni a felületre. A folyékony szert nem kell a teljes felületen eloszlatni, elég ha az élekre és a koptatni kívánt részekre kenünk belőle, dolgozzunk szálirányban. Körülbelül 15 perc száradás után vigyük fel a világosabb árnyalatot, és várjuk meg a teljes száradást. Ezután jöhet a koptatás! Használjunk 120-as csiszolópapírt és szálirányban koptassuk a felületet. A felső réteg könnyedén kopni fog ott, ahol Vintage Effect Medium van alatta. A csiszolás végeztével alaposan portalanítsuk a tárgyat.
A koptatott felületet tovább díszíthetjük stencillel vagy éppen 3D sablonon keresztül kialakított struktúrált mintával. Utóbbihoz használhatunk struktúrpasztát vagy 3D por és akrilfesték keverékéből kialakított masszát.
A koptatott felületet mindenképpen kezeljük le matt, vízbázisú lakkal!
Dekoratőr: Czippel JuditA teásdoboz elkészítését nézzétek meg videón is, és ha tetszett, készítsétek el ti is a saját verziótokat!
További technikák a Pentartdekor blogon és a Facebookon!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.