Az egyre hűvösödő napokon ha megtehetem, nagyon szívesen kucorodok be egy kényelemes fotelba egy jó könyv társaságában, forró italt kortyolgatva, bentről szemlélve egy-egy borongós-esős délutánt. Persze egy saját kézzel pingált bögréből kortyolni a gőzölgő teát/forró csokit még felemelőbb érzés. Festhetünk rá valami igazán ránk jellemző mintát, emléket állíthatunk egy-egy kedves pillanatnak, vagy ha csak névre szóló feliratokat készítünk, akkor is a saját kezünk munkája marad!
A legkönnyebben üvegmatrica-festékkel készíthetitek el a megálmodott mintát. Ezzel kezdők vagy kevésbé gyakorlottak is látványos eredményeket érhetnek el, mert a festéket nem közvetlenül a kiszemelt bögrére kell felvinni, hanem dolgozhattok sablon segítségével az asztalon, így kisebb az esélye, hogy elrontjátok, illetve könnyebb korrigálni is.
Az üvegmatrica-festék használata
A festéket mezei irattartó fóliára kell felvinni (a fóliába pedig beletehetitek a sablont). A festék közvetlenül a flakonból, néhány milliméterrel a fólia felett vezetve használható. Először a kontúrvonalakat kell megrajzolni, majd ezután következhet a színek kitöltése. A minta száradás után könnyedén lehúzható a fóliáról (innen ered a másik, közismert elnevezése is, a lehúzható matricafesték), és áthelyezhető tetszőleges felületre, pl. bögrére. Persze ezen kívül tehetitek csempére, ablakra, tükörre stb. A színek a fóliára felvíve keverhetők, pl. fogvájóval márványmintát alakíthattok ki, szórhattok bele csillámport vagy apró gyöngyöt is. A kész minták a nedves törölgetést és a langyos vizes mosogatást tökéletesen bírják, de az áztatást és a mosogatógépet esetükben hanyagolni kell.
Ha mintát le szeretnétek húzni a fóliáról, akkor a legegyszerűbb, vékony irattartó fóliát válasszátok.
Ha merev mintát szeretnétek, amiből valamilyen háromdimenziós alkotást készíthettek, akkor vastagabb fóliát használjatok (0,4 mm). Erről a minta nem húzható le, hanem a fóliával együtt kell kivágni a további felhasználáshoz.
Üvegmatrica-festékek, kontúrok és fólia webáruházunkban IDE kattintva.
Egyéb bögredíszítős technikák
Különböző kontúrfestékek használatával is szép és tartós eredményt érhettek el. A választék óriási, 3D-s kontúrfestékkel domború vonalakat, lakkfilccel pedig szépséges feliratokat készíthettek, de akár csillámos kontúrral is feliratozhattok. A türelmesebb és gyakorlottabb alkotók ecsettel felvihető porcelánfestékkel igazán aprólékos egyedi mintákat festhetnek. Kollégáknak, osztálytársaknak, barátoknak, családtagoknak is készíthettek a nektek legszimpatikusabb technikával egyedi, kézzel festett ajándékokat, karácsonyra, szülinapra, évfordulóra, vagy csak úgy, emlékbe is.
Porcelánfestékekhez kattintsatok IDE.
Lakkfilcek között IDE kattintva tudtok böngészni.
Csillámos kontúrokat ITT találtok.
3D-s kontúrokat pedig ERRE.
A bemutatott bögréken szereplő minták sablonjait mától ingyenesen letölthetitek webáruházunkból! A letöltéshez kattints a képre, vagy IDE!
(X)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
pilar ternera 2012.10.17. 13:40:38
engem az érdekelne, hogy az utolsó képen (méhecske, cica, malac) milyen technikával készültek a minták?
köszi
pilar ternera 2012.10.17. 14:08:45
annak az a hátránya, hogy nem lehet mosogatni! :(
Csipyke 2012.10.18. 10:18:58
Dr.Betépett felhasználó 2012.10.18. 10:19:00
pilar ternera 2012.10.18. 11:15:42
@Dr.Betépett felhasználó: köszi a tippet! :)
kérdés: ha csak ráfestek egy bögrére mondjuk porcelánfestékkel, akkor az nem marad rajta csak úgy, kiégetés nélkül? :O
Csipyke 2012.10.18. 11:19:37
Amúgy ezekhez amúgy is iszonyat rajztudás kell, gyönyörűek, de én ide kevés lennék, terpentinessel meg aztán különösen, azzal nehezebb bánni.